Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Paul McCartney se v Londýně potřetí oženil

Lidé

  18:04
LONDÝN - Bývalý člen Beatles Paul McCartney si v Londýně vzal Nancy Shevellovou, s níž už několik let žije. Svatba se konala na radnici v londýnské čtvrti Marylebone, kde si McCartney v roce 1969 vzal i svou první manželku Lindu Eastmanovou.

Paul McCartney s manželkou Nancy foto: Reuters

McCartneyho se v jeho svatební den drželo jeho příslovečné štěstí. Ačkoli ráno v Londýně pršelo, před cestou snoubenců na radnici déšť ustal a obloha se vyjasnila. Když snoubenci dorazili na radnici v Marylebone, přivítal je dav fanoušků a fotografů.

Shevellová a McCartney jim pokynuli a zamířili do budovy. On měl na sobě tmavý oblek s tmavou kravatou a na tváři mu hrál široký úsměv. Shevellová byla v bílých šatech, které navrhla McCartneyho dcera z prvního manželství Stella.

Paul McCartney s manželkou Nancy

Svatební obřad byl uzavřený a jeho detaily nebyly zveřejněny. Média ale už dříve spekulovala, že ženichovým svědkem by měl být McCartneyho mladší bratr Mike. Jednapadesátiletá Shevellová, dědička velké speditérské firmy a mnohonásobná milionářka, chodí s devětašedesátiletým bývalým členem Beatles skoro čtyři roky. Letos v květnu se pár zasnoubil.

Shevellová vstoupila sňatkem s McCartneym do svého druhého manželství. McCartneyho první ženou byla americká fotografka Eastmanová, s níž žil až do roku 1998, kdy podlehla rakovině. Jeho druhou manželkou byla britská modelka Heather Millsová, kterou si vzal při nákladném obřadu v roce 2002, ale po šesti letech bouřlivého manželství se s ní rozvedl a musel jí zaplatit 24,3 milionu liber (tehdy 775 milionu korun).

Radnice v Marylebone, kde se dnešní obřad konal, viděla už několik sňatků britských celebrit. Kromě McCartneyho se zde ženili například další bývalý člen Beatles Ringo Starr nebo zpěvák skupiny Oasis Liam Gallagher.

Autoři: ,