Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petra se líbila Silviovi, píše v knize Paroubek

Magazín

  11:36
PRAHA - Jiří Paroubek chystá novou knihu nazvanou Ve službě republice. Bývalý premiér a předseda ČSSD v ní mimo jiné vzpomíná na setkání se státníky v čele s Tony Blairem nebo George W. Bushem. Dočteme se třeba, že italský premiér a sukničkář Silvio Berlusconi se točil kolem Paroubkovy manželky Petry a jeho mluvčí.

Paroubek s chotí v zákulisí Otázek Václava Moravce. foto: ČTK

Premiér Berlusconi se prý Petře dvořil na jednání na zasedání Evropské rady. "Samozřejmě jsem jej nezajímal já, ale obě mladé dámy," cituje úryvek z knihy MF DNES.

ČTĚTE O STĚHOVÁNÍ JIŘÍHO PAROUBKA

Americký viceprezident Joe Biden mu připadal jako obchodní cestující. Vlastní kapitolu má v knize více než 40 státníků, další popisují Paroubkovy důležité zahraniční cesty.

Exšéf ČSSD si vyřizuje účty i s českými politiky, Klaus se mu prý v roce 2006 snažil překazit setkání s Vladimirem Putinem. "Když dá prezidentská kancelář setkání šéfů výkonné moci Ruska a Česka na dvacet minut, tak to je trošku divné. Celá ta věc byla udělaná poněkud rozmarně," komentuje. 

Paroubek si v knize stěžuje, že ho Tony Blair nepodpořil ve volební kampani v roce 2006. Kdyby se tak prý stalo, volby by vyhrála ČSSD. Dále píše, že dohady kolem amerického radaru zhoršily česko – americké vztahy.

Ani po vydání této knihy neplánuje Paroubek odložit pero, chystá se psát o svojí politické kariéře, údajně sepíše i kuchařku.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!