Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Podezření ze zneužití chlapce: policie prohledala dům zpěváka Cliffa Richarda

Lidé

  16:02
LONDON - Policie v souvislosti s vyšetřováním údajného sexuálního zneužití prohledala bydliště britského zpěváka Cliffa Richarda v Berkshiru. Oznámila to stanice BBC, podle níž se vyšetřování týká případu z 80. let. Richard v domě ve vesnici Sunningdale nebyl, je nyní v zahraničí.

Zpěvák Cliff Richard. foto: Reuters

Policejní mluvčí řekl, že se vyšetřuje zneužití chlapce mladšího 16 let v hrabství South Yorkshire v 80. letech. Nikdo zatím nebyl zatčen. Policie pouze potvrdila, že prohledávaný objekt patří Richardovi. Prohlídky se zúčastnilo devět policistů v civilu.

Richard BBC sdělil, že ví, že se o něm už nějakou dobu internetem šíří obvinění z neslušného chování. "Jsou zcela mylná. Až dosud jsem na ně nereagoval, protože to by jim dodávalo jenom více kyslíku. Jsem nyní mimo Británii, ale nemusím říkat, že budu plně spolupracovat, pokud se mnou policie bude chtít mluvit. Dokud policejní vyšetřování neskončí, není k tomu třeba říkat nic víc, než že ta obvinění jsou zcela mylná," citovala Richarda BBC. Dle stanice je nyní zpěvák v Portugalsku.

ČTĚTE TAKÉ:

Třiasedmdesátiletý Richard patří k nejúspěšnějším a nejznámějším britským zpěvákům s více než padesátiletou kariérou. Prodal přes 21 milionů singlů a před rokem vyšlo jeho 100. album. V roce 1995 dostal titul Sir a byl mezi umělci, kteří v roce 2012 vystoupili na koncertu v Buckinghamském paláci u příležitosti 60. výročí kralování Alžběty II. Prohlídka berkshirského bydliště nebyla součástí operace Yewtree, v jejímž rámci se prověřují v Británii stovky obvinění ze sexuálního zneužívání a znásilnění. Policisté zapojení do Yewtree už ale byli informováni.

Británie v rámci této akce prověřuje obvinění, která se začala množit, když vyšla najevo aféra moderátora BBC Jimmyho Savilea, jenž zemřel v roce 2011. Až po jeho smrti, v roce 2012, se ukázalo, že této celebritě zřejmě léta procházelo páchání sexuálních deliktů. Policii se přihlásilo na 450 údajných obětí, které nařkly Savilea ze zneužívání. Policie v rámci rozsáhlého pátrání zatkla několik lidí a jako první z nich byl letos odsouzen vlivný mediální poradce Max Clifford. Soud ho poslal za sexuální násilí do vězení na osm let.

Autoři: ,