Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Podle kamevédy se snaží vychovat ze syna nadčlověka. Dokument Každá minuta života provokuje k zamyšlení


O čem je můj nový film? O výchově, ale také o rodině, která se rozhodla jít cestou dokonalosti, perfekcionismu a výkonu, říká Hníková. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
Nejnovější dokument Eriky Hníkové Každá minuta života má za sebou premiéru na karlovarském filmovém festivalu, právě vstupuje do kin a jedná se i o jeho uvedení na dalších světových přehlídkách. Vypráví příběh rodiny, která se rozhodla celý svůj život podřídit podpoře a rozvoji svého jediného syna.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

 „Výchova a vzdělávání dítěte je nesmírně osobní, křehká záležitost. Ani na vteřinu jsem rodinu Hanuliakových nijak neodsuzovala a doufám, že to nebudou dělat ani diváci,“ říká česká dokumentaristka.

Lidovky.cz: O čem je váš nový snímek Každá minuta života?
Je to film o rodině Hanuliakových ze slovenské Žiliny. Michal, otec rodiny, už před porodem četl různé knihy o výchově a dostala se mu do rukou i publikace Jak vychovat šampiona, v níž je formulován koncept kamevédy. Se ženou Lenkou se rozhodli, že přibližně nějak takto chtějí do budoucna vychovávat své dítě. Rodinu jsme sledovali rok, mezi třetími a čtvrtými narozeninami malého Miška, a ve filmu je zachycených sedm dnů z těchto dvanácti měsíců. Je to tedy film o výchově, ale také o rodině, která se rozhodla jít cestou dokonalosti, perfekcionismu a výkonu.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...