Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman děkoval Gottovi za hlas. Nikoho jsem jmenovitě nepodpořil, vzkázal zpěvák

Lidé

  14:00
PRAHA - Podpořil Karel Gott Miloše Zemana v prezidentských volbách, nebo ne? Zatímco Zeman zpěvákovi za podporu děkoval v sobotním projevu, osmasedmdesátiletý Gott tvrdí, že nikoho jmenovitě nepodporoval.

„Zaregistroval jsem s velkým potěšením, že i před volbami vyjádřily podporu tak různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš a na druhé straně Karel Gott,“ hlásal Miloš Zeman na sobotní tiskové konferenci poté, co obdržel v prvním kole prezidentských voleb největší podíl hlasů.

Zeman má větší důvod k obavě, než se původně zdálo, píše zahraniční tisk

Přesvědčení o tom, že populární zpěvák podpořil právě jeho, získal Zeman pravděpodobně z Gottova vyjádření pro deník Blesk: „K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím. Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jehož myšlenky a názory jsou mi blízké, a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká.“

Bude volit stejně jako před pěti lety

Karel Gott svého favorita sice výslovně nejmenoval, slovní spojení „opět dobře reprezentovat“ ovšem ve čtenáři evokuje, že se zpěvák chystá volit právě Zemana. Interpretace Gottových slov se ale různí. Slůvko „opět“ může teoreticky narážet i na bývalého premiéra Mirka Topolánka. Věta se dá též pochopit jako vyjádření Gottovy víry ve znovuobnovení „dobré reprezentace republiky“, která zde byla v minulosti. Tím pádem by mohl mít zpěvák na mysli kohokoli.

Jak hlasovali vaši sousedé (banner)

Kromě přímé citace uvedl Blesk ale také informaci, že mnohonásobný Zlatý slavík bude volit „stejně jako před pěti lety“. Jelikož je Zeman jediným kandidátem, který se o post hlavy státu ucházel i při minulých volbách, zpráva se de facto nedá vyložit jinak než jako zpěvákova nevyřčená podpora stávajícímu prezidentovi.

Zeman se svou manželkou
Miloš Zeman.

Prozemanovský web Parlamentní listy ještě týž den zveřejnil oznámení, že „legendární Karel Gott bude volit Miloše Zemana“. Článek sdílel i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Nepodpořil jsem žádného kandidáta“

Poté, co Zeman v sobotu vyjádřil radost ze zpěvákovy podpory, se ale Gott ozval s tím, že hlavu státu ve volbách nikdy přímo nepodpořil. „Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta, proto ani jejich výroky nekomentuji,“ vzkázal médiím prostřednictvím své mluvčí Anety Stolzové.

Zda chtěl zpěvák pouze poukázat na to, že novináři neměli jeho slova dešifrovat a vydávat je za jasnou věc, nebo zda ve skutečnosti volil jiného kandidáta, už je pouze předmětem spekulací.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat