Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Princ Harry přiletěl do Londýna za nemocným otcem, manželku nechal v Americe

Karel III. foto: koláž iDNES.cz

Diagnóza rakoviny krále Karla III. (75) zaskočila celou britskou královskou rodinu. Princ Harry (39) se po telefonátu s otcem rozhodl odsunout vzájemné neshody a přicestoval do Londýna. Jeho manželka Meghan zůstala s dětmi v Kalifornii, kde aktuálně hrozí povodně.
  16:08

Prince Harryho informoval král Karel III. o své diagnóze telefonicky. Hned v pondělí vyrazil na letiště v Los Angeles a chytil první linku do Londýna. Manželku Meghan a děti Archieho (4) a Lilibet (2) nechal v Kalifornii. Do Londýna přicestoval v úterý odpoledne a rovnou zamířil za svým otcem.

Všichni doufají, že králův stav donutí mladšího z jeho synů odložit spory s královskou rodinou. „Charles zbožňuje Harryho. Nepřál si to odcizení. Po špatných zprávách přijdou dobré zprávy a Harry, jeho bratr a král s královnou se znovu sejdou – jak úžasné,“ uvedla pro Daily Mail bývalá králova tisková tajemnice Kristina Kyriacou.

Vztahy Harryho a Karla se ochladily po odchodu prince do Kalifornie, odkud opakovaně v médiích útočil na královskou rodinu. Před rokem vydal paměti Náhradník, v nichž rodinu nešetřil. S manželkou kritizovali, jak se s nimi zacházelo v královské rodině, také v rozhovoru s Oprah Winfreyovou a rovněž loni v prosinci v dokumentu Harry a Meghan společnosti Netflix.

Harryho manželka Meghan se k tchánově nemoci dosud nevyjádřila. Její otec Thomas Markle (79) nicméně poslal přání brzkého uzdravení. „Chci králi Karlovi popřát všechno nejlepší a doufám, že se brzy uzdraví. Přeji mu všechno dobré na světě,“ napsal tchán prince Harryho, s nímž se ovšem dcera Meghan nestýká a nedovoluje mu ani navštěvovat vnoučata.

Thomas Markle

Markle si loni posteskl, že on ani král Karel neudělali nic špatného a i tak jsou oba ochuzeni o setkání s vnoučaty. Ta žijí v americkém Montecitu, kde právě po vydatných deštích hrozí povodně. Podle deníku Daily Mail je v ohrožení i dům Harryho a Meghan a je pod dohledem „povodňové hlídky.“

Karel III. v úterý přijímal návštěvy ve svém domě Clarence House nedaleko Buckinghamského paláce. Odpoledne přejel se svou chotí do Buckinghamského paláce, odkud později odletěli vrtulníkem na panství v Sandringhamu.

Král Karel III. přejel v úterý odpoledne se svou chotí do Buckinghamského paláce. Ze svého vozu s úsměvem mával kolemjdoucím. (Londýn, 6. února 2024)

Již zahájil sérii ambulantních léčebných procedur. Podle rodinných přátel zůstává král pozitivní a v dobré náladě. Rakovina prý byla odhalena včas a je tak velká šance na uzdravení. Král se taky rozhodl pokračovat ve svých vladařských povinnostech i během léčby.

Starší z Karlových synů William se už taky vrátil do práce, ačkoli jeho manželka se dosud zotavuje z nedávné operace.

SPECIÁL

Britská královská rodina

SPECIÁL: Britská královská rodina
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!