Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Někdo se pokusil dostat do lékařských záznamů Kate. Prověřují to úřady

Princezna z Walesu Kate (Windsor, 22. září 2022) foto: Reuters

Úřady prošetřují pokus o stažení zdravotních záznamů princezny Kate. Nejméně jeden zaměstnanec londýnské kliniky byl podle webu bulvárního deníku Daily Mirror přistižen při pokusu dostat se k běžně nepřístupným informacím o zdraví členky královské rodiny.
  13:00

Britský úřad na ochranu osobních údajů uvedl, že se zabývá zprávou, podle níž se personál soukromé londýnské kliniky pokoušel ukrást zdravotní záznamy princezny Kate. „Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi zprávu o porušení ochrany osobních údajů,“ uvedli zástupci úřadu.

„Jedná se o závažné narušení bezpečnosti, které kliniku neuvěřitelně poškozuje, vzhledem k její neposkvrněné pověsti při léčbě členů královské rodiny. Vysocí šéfové kliniky kontaktovali Kensingtonský palác okamžitě poté, co byli na incident upozorněni. Palác ujistili, že bude provedeno úplné vyšetřování,“ cituje deník The Mirror zdroj z nemocnice London Clinic.

Incident vyšetřuje i samotná klinika, jejíž pověst je založená na diskrétnosti. Léčí se v ní členové královské rodiny, premiéři i celebrity. Klinika o pokusu o krádež osobních údajů okamžitě informovala Kensingtonský palác a přislíbila důsledné vyšetřování, řekl deníku Daily Mirror zdroj z nemocnice.

„Všichni na Londýnské klinice si velmi dobře uvědomujeme své osobní, profesní, etické a právní povinnosti týkající se důvěrnosti informací o pacientech,“ uvedl generální ředitel kliniky Al Russell. Dodal, že nemocnice je hrdá na „vynikající péči a diskrétnost, kterou se snažíme poskytovat všem svým pacientům“. Russell dodal, že klinika má systém pro sledování nakládání s informacemi o pacientech a v případě jakéhokoli porušení podnikne disciplinární kroky.

Princ Louis, princ George, princezna Kate a princezna Charlotte na snímku zveřejněném u příležitosti Dne matek (10. března 2024)

Vedení nemocnice uvedlo, že na klinice není místo pro nikoho, kdo úmyslně poruší důvěru pacientů nebo kolegů, uvedla stanice Sky News.

„Existují velmi přísná pravidla, která určují, do kterých údajů může který zaměstnanec nahlížet, tato pravidla se vztahují na všechny pacienty, protože je potřeba, aby se o jejich zdravotním stavu dozvěděli opravdu jen ti, kteří na to mají právo a potřebují informace k péči,“ řekla televizi Sky náměstkyně ministra zdravotnictví a sociální péče Maria Caulfieldová.

Kate se od Vánoc neobjevovala na oficiálních akcích a v lednu strávila dva týdny v nemocnici poté, co podstoupila blíže neupřesněnou operaci břicha. Princezna se od zákroku stáhla z veřejného života, kvůli čemuž se na internetu začaly šířit spekulace o tom, co s ní je. Kate byla o víkendu spatřena u farmářského obchodu ve Windsoru, vyplývá z videa, které v pondělí zveřejnil bulvární list The Sun.

17. prosince 2019

SPECIÁL

Britská královská rodina

SPECIÁL: Britská královská rodina
Autor:

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...