Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Kate se po operaci neukáže do Velikonoc. Z nemocnice propustili i Karla III.

Lidé

  17:06
Král Karel III. opustil nemocnici v Londýně, kde v pátek absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě. Televizní kamery jej zachytily, jak vychází z kliniky a mává přítomným. Jeho rekonvalescence bude pokračovat v soukromí. Ze stejné nemocnice v pondělí propustili také princeznu Kate, která byla hospitalizovaná skoro dva týdny po nespecifikované operaci břicha.

Před novináři se 75letý monarcha v doprovodu své ženy Camilly ukázal jen na chvíli, přičemž s médii nemluvil. Buckinghamský palác uvedl, že bude následovat „fáze soukromého zotavování“, podrobnosti o králově zdravotním stavu neposkytl.

V nemocnici London Clinic byl od pátku, kdy podstoupil zákrok kvůli zbytnění prostaty. Karlovi, který nastoupil na trůn před 16 měsíci, lékaři nezhoubné onemocnění diagnostikovali 17. ledna poté, co se u něj objevily blíže nespecifikované příznaky. Král se rozhodl oznámit zákrok s předstihem ve snaze povzbudit ostatní muže, aby si nechali vyšetřit prostatu v souladu s doporučeními zdravotníků.

Princezna Kate byla v nemocnici od 16. ledna. Její tým z Kensingtonského paláce oznámil, že manželka následníka trůnu prince Williama se téměř dva týdny po plánovaném zákroku zotavuje dobře.

Princezna byla převezena do rodinného sídla ve Windsoru. Podrobnosti o operaci královská rodina nezveřejnila, po prvotní zprávě se však objevily neoficiální informace, že důvodem hospitalizace nebyla rakovina.

Na úplnou rekonvalescenci bude Kate podle médií potřebovat několik měsíců. Očekává se, že se ke svým povinnostem spojeným s postavením v královské rodině vrátí nejdříve v dubnu po Velikonocích.

„Princ a princezna chtějí vyjádřit obrovské poděkování celému týmu London Clinic, zejména specializovanému personálu za poskytnutou péči,“ uvedl Kensingtonský palác.

SPECIÁL

Britská královská rodina

SPECIÁL: Britská královská rodina
Autoři: ,

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...