Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Richard Müller bude potřetí otcem

Lidé

  15:00
Richard Müller se stane trojnásobným otcem. Dítě čeká s přítelkyní Vandou Wolfovou. Na společného potomka se pár velice těší. Miminko by mělo přijít na svět ještě do konce roku.

Richard Müller foto: Hynek Glos, Lidové noviny

"Nadělili si ho k Richardovým kulatinám. Strašně se oba těší," prozradil deníku Blesk jeden ze zpěvákových kamarádů.

Hvězda slovenského popu už má dvě děti z prvního manželství s televizní hlasatelkou Soňou Müllerovou, syna Filipa (20) a dceru Emmu (17). S tou dokonce nazpíval společný duet 'Už to tak vyzerá'. Jeho životní partnerkou byla před lety i česká houslistka Iva Bittová.

Současná Müllerova přítelkyně Vanda Wolfová (40) je vysoce postavenou manažerkou v nadnárodní společnosti Ogilvy. Se zpěvákem tvoří pár už přes pět let.

"Je to velmi praktická žena, neuvěřitelná organizátorka a žena, která je ve vysoké pozici na evropské úrovni a nepotřebuje se tím chlubit. Na Vandě je báječné i to, že je velmi vstřícná, dá se s ní cokoli konzultovat, což velmi oceňuji," prozradil v rozhovoru pro Lidové noviny Müller.

Manažerka Ogilvy a partnerka Richarda Müllera Vanda Wolfová.

Wolfová je podle deníku už v šestém měsíci těhotenství, dítě by se mělo narodit do konce roku.

Richard Müller letos v září oslavil padesátiny. Zpěvák dlouhodobě trpí maniodepresivní psychózou, v roce 2006 dokonce oznámil konec kariéry. Svou hrozbu ale nenaplnil a letos se vrátil na koncertní pódia.

Dominantní ženy mám rád kvůli své lenosti, říká Müller

Zpěvák Richard Müller si po období depresí, úvah o sebevraždě a nechuti pracovat  užívá profesní úspěch i spokojenost v osobním životě.

LN Už více než pět let žijete s vysoce postavenou manažerkou jedné nadnárodní společnosti Vandou Wolfovou. Se showbyznysem nemá nic společného. Řeknete o ní víc?

Zaprvé je to velmi praktická žena, zadruhé je neuvěřitelná organizátorka a zatřetí je to žena, která je ve vysoké pozici na evropské úrovni a nepotřebuje se tím chlubit. Na Vandě je báječné i to, že je velmi vstřícná, dá se s ní cokoli konzultovat, což velmi oceňuji, protože já, ačkoli tak možná nevypadám, potřebuju často názor druhého člověka. I když si nakonec udělám závěr sám. Jsem velmi rád, že ji mám.

Zpěvák Richard Müller

LN Vaše soužití je ale trošku komplikované, vy žijete v Bratislavě kvůli dětem, Vanda má sídlo centrály v Paříži. Jak se to dá skloubit?

Jde to, velmi často pracuje doma v Bratislavě, odkud vede konferenční hovory. Dá si na uši sluchátka a mluví třeba s pěti šesti chlapy od Jižní Afriky po Amsterdam a všichni ji poslouchají! Jednou mi ta sluchátka půjčila, abych viděl, o čem to je, a upřímně říkám, že bych to ani náhodou nezvládl.

LN Údajně máte rád dominantní ženy. Jakou míru dominance ještě snesete jako muž?

Velkou míru. Nikdy jsem nepotřeboval být dominantní muž, který bouchne do stolu a všechno a všichni se musí podřídit. Takový ten chlap, co udělá chybu a nikdy ji nepřizná, protože on má přece vždycky pravdu. Ale dominantní ženy mám rád i kvůli vlastní lenosti. Mně někdy strašně vyhovuje, když je žena chvíli tahoun, když má nějaký dobrý nápad. A vůbec mi nevadí, že nebyl můj.

LN Jak se Vanda sžila s vašimi dětmi? Nežárlí třeba?

Vanda si s dětmi báječně rozumí. Už nějakou dobu s námi bydlí můj syn. Je mu devatenáct a jeho přítomnost v našem bytě je pro mě nesmírně vzrušující a inspirující. Vanda s Filipem komunikuje bez problémů a já jsem tomu velmi rád, protože můj syn rozhodně není typ člověka, který by akceptoval jakoukoli moji partnerku. Kdyby mu neseděla, určitě by se izoloval ve svém pokoji, seděl by u počítače a moc by se nevybavoval. Ale tak to naštěstí není, on a Vanda jsou v podstatě parťáci.

LN Dcera Ema s vámi nebydlí?

Dcera je teď v Kanadě na škole, kde se učí jazyky. Je jí sedmnáct a je to ženská, která velmi brzo dospěla. Myslím, že má tendenci fungovat v umělecké sféře, ať už to bude móda nebo něco jiného (Ema se mimo jiné předvedla jako modelka na přehlídce britské módní návrhářky Vivienne Westwoodové -pozn. red.).

LN Měl jste vliv na výchovu dětí poté, co jste se rozvedli s vaší bývalou ženou?

Soňa (slovenská moderátorka a hlasatelka - pozn. red.) byla a je natolik velkorysá, že mi nedělala s dětmi problémy. Nikdy se nestalo, že bych ji požádal, abych s nimi mohl být, a ona odmítla. Takže jsem podíl na jejich výchově mohl mít. Ale kámen úrazu nastal, když jsem byl ve vztahu s Ivou (Bittovou - pozn. red.). Celý týden jsem byl s jejími syny v Lelekovicích u Brna a tehdy jsem si uvědomoval, že 140 kilometrů odtud mám svoje děti, a já nevěděl, co dělají. Stále víc a víc jsem se kvůli tomu trápil. Bylo mi jasné, že tak to dál nejde, že opravdu potřebuju žít tam, kde jsou moje děti. I byt jsem si koupil relativně blízko nich. Jenže to nic nezmění na faktu, že jsem odepsal ve vztahu k dětem podstatné období jejich života. O to větší mám potřebu stát při nich teď, i když už jsou v podstatě téměř dospělé. To ale neznamená, že mě nepotřebují. Dávám si ale pozor na to, abych jim nepředával žádná „moudra“, sám si moc dobře pamatuji, že mi to vůbec nedělalo dobře, když jsem byl v jejich věku.

Monika Mudranincová

(Rozhovor vyšel 8. 1. 2011 v Lidových novinách, redakčně kráceno)

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...