Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Rituály jsou v životě důležité stejně jako víra. A psaní je očistné, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium
Miss World, modelka anebo zakladatelka nadace podporující seniory. Taťána Gregor Brzobohatá o autoterapii psaním, víře a rituálech a o tom, jak napnout plachty, když je nejhůř.

Když v září 2006 zvítězila v Miss World, byla to velká sláva – a to přitom bulvár předtím rozumoval, že větší mezinárodní šance uspět ten rok má vítězka konkurenční České Miss Renata Langmannová. Když založila nadaci Krása pomoci, média ohrnovala nos, proč se dvacetiletá Miss stará o seniory a ne o malé děti, jak je obvyklé. 

Dnes nadace funguje už 13 let a je velmi úspěšná. A tak je to s touto někdejší Miss se vším – dělá si po svém všechno, o čem je přesvědčena, že je správné, a vychází jí to. Táňa Gregor Brzobohatá totiž nespadá do žádných škatulek a svou šíří zájmů a aktivit to jenom potvrzuje. Během své novinářské dráhy jsem dělal rozhovor s mnoha inspirativními ženami, ale žádná neměla takové cílevědomé charisma a půvab jako ona.

Taťána Gregor Brzobohatá (Praha, 8. června 2021)
Taťána Gregor Brzobohatá

Jak jste zvládla uplynulý covidový rok?
Musím se přiznat, že přes Vánoce jsem si prošla krizovým obdobím. To jsem skutečně ztrácela energii a vítr do plachet. Nakonec jsem to přetransformovala do tvůrčí práce, protože kdyby nebyl covid, moje knížka by asi jen tak nevznikla, neměla bych čas se věnovat psaní. Někdy to šlo líp, někdy hůř, přišly i obavy, jestli to bude někoho zajímat a jestli je to dobré… Ale pochyby k tomu asi patří! No a po půl roce jsem odevzdávala rukopis a paralelně s knihou jsem pracovala na vzniku produktů pod vlastní značkou Iconic by Tatiana, doprovodného merche ke knize, který je inspirovaný z mými osobnímy rituály. Tak jsem vcelku vděčná za to, že jsem to zvláštní období využila produktivně, ale Vánoce byly hodně těžké. Moji milovaní prarodiče už bohužel nežijí, byly to druhé Vánoce bez nich. Navíc u nás v Opočně měli téměř všichni covid, takže jsem ani nemohla jet domů a Praha byla město duchů. Nakonec se mi podařilo odletět na chvíli pryč, ale na poslední Vánoce nebudu vzpomínat ráda.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Mohlo by vás zajímat