Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

U Ondráčka zasahovala policie. Měl manickou epizodu, vysvětluje manželka

Lidé

  21:53
Moderátor a zpěvák Roman Ondráček (57), který trpí bipolární poruchou, má po incidentu na křtu desky Michala Davida další problémy. V jeho domě před několika dny zasahovala policie. Jeho žena uvedla, že měl manickou epizodu.

„Policisté do ulice Zálesí v Třebotově vyjížděli na oznámení čtvrtého prosince před půl devátou večer. Jednalo se o nedorozumění v rodině. Rodinné spory osoby nechtěly řešit. Nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání ani zranění,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Podle deníku Blesk měl napadnout manželku a předtím měl mít i konflikt s ženou ze sousedství. Ondráčkova žena to ale popírá. Nikdy ji nenapadl, měl manickou epizodu, kvůli které volala záchranku.

„Manžel na mě ani syna nikdy nezaútočil. Je to skvělý otec, ale bohužel trpí onemocněním, které je pro mnohé těžké pochopit, pokud jej nezažili na vlastní kůži. V ten den prožíval manickou epizodu, a proto jsem musela zavolat záchranku. V takových situacích standardně přijíždí i policie. Nic víc se nestalo,“ uvedla Nina Ondráčková pro Expres.

Bipolární afektivní porucha

Je onemocnění, při kterém se střídají manické a depresivní stavy se stavy, kdy je pacient bez obtíží.

Choroba postihuje přibližně 1 % populace. První známky onemocnění se objevují v období puberty a rané dospělosti.

Dříve byla nazývána maniodepresivní psychózou.

O Ondráčkově psychických problémech se začalo mluvit po incidentu na křtu desky Michala Davida, odkud jej vyvedla ochranka po konfliktu s Marcelou Davidovou. Tehdy Nina Ondráčková prozradila, že je její muž nemocný a skončil v péči lékařů na psychiatrickém oddělení jedné z pražských nemocnic.

Ondráček sám na svém Facebooku potvrdil, že trpí bipolární poruchou a jeho psychický stav se zhoršuje, jakmile se stane nějaká tragická událost. První byla smrt jeho matky a pak sebevražda jeho pětašedesátiletého bratra, který skočil z desátého patra panelového domu.

Ondráček ale trvá na tom, že manželku Michala Davida nenapadl a nazývá ji „Yoko Ono“ ničící přátelství mezi jejím mužem a jeho blízkými.

„Yoko Ono Marce...David..á!! Každému, kdo aspoň ještě trochu vidí, je definitivně jasné, kdo a koho napadl!!! Já jsem určitě a dle pravdy nenapadl a už vůbec ne agresivně, jak Yoko, tak už vůbec ne pana Štancla. Je mi to moc líto, ale touto lží se nám definitivně uzavřelo naše kamarádství po 35 letech s Majklem,“ napsal Ondráček.

„Ano, mám psychické problémy, už od 17 let, bipolární poruchu, ale hlavně kvůli těmto lidem jako je česká Yoko Ono!“ dodal.

Autor: