Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S Demitrou se v Trenčíně loučily tisíce lidí

Magazín

  14:36aktualizováno  17:23
TRENČÍN/ PRAHA - Hokejové Slovensko se v Trenčíně loučilo s tragicky zesnulým kapitánem reprezentace Pavlom Demitrou. Na tamější zimní stadion dorazily tisíce lidí.

Lidé se loučili s Pavolem Demitrou. foto: ČTK

Černá rakev s ostatky hokejisty byla vystavena na pódiu přímo na ledové ploše, za ní visela fotografie Demitry. Lidé v dlouhé řadě čekali s květinami a věnci, které u pódia pokládali.

SMUTEČNÍ RAZÍTKO

Slovenská pošta vydala k příležitosti rozlučky s hokejistou speciální razítko. To bude bezplatně k dispozici na trenčínské poště ještě týden. Během tří hodin si razítko nechaly otisknout asi dvě stovky lidí, informoval server Sme.sk.

"Největší zájem byl v raních hodinách, kdy se před poštou utvořila fronta. Lidé si nachávali razítko otisknout na fotografie, dresy nebo zakoupenou pohlednici s portrétem Pavola Demitry", řekla Sme.sk pracovnice pošty.

Stadion byl pro veřejnost otevřen od 10 hodin, již od brzkého rána tam však čekali lidé, kteří se s hokejistou chtěli rozloučit.

Po skončení piety byla rakev s ostatky naložena do proskleného automobilu, který vezl mezi fanoušky, aby se s hokejistou mohli ještě naposledy rozloučit.

Lidé se loučili s Pavolem Demitrou.

Lidé se loučili s Pavolem Demitrou.


Slovenský hokejista zahynul minulou středu při leteckém neštěstí u ruského města Jaroslavl. Společně s ním přišel o život celý hokejový tým včetně českých hokejistů Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a Jana Marka.

ČTĚTE TAKÉ O SMUTKU VE ZLÍNĚ:

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....

Mohlo by vás zajímat