Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po rozchodu s Piquém další rána. Shakiře hrozí osm let za daňové úniky

Lidé

  15:21
Španělská prokuratura žádá pro zpěvačku Shakiru (45) trest více než osm let vězení a pokutu v přepočtu půl miliardy korun. Důvodem jsou údajné daňové úniky ve výši 356 milionů korun z let 2012 až 2014. Zpěvačka ve středu odmítla přistoupit na dohodu s prokuraturou a její případ tak zřejmě skončí u soudu.

Kolumbijská zpěvačka trvá na svém tvrzení, že ministerstvu financí už nic nedluží, jelikož zaplatila 360 milionů korun a penále ve výši dalších 70 milionů korun.

Její obhájci navíc poukazují na to, že do roku 2015 pobývala ve Španělsku jen občasně. Před soudem se prohlásila za kočovnici bez kořenů. Trvalý pobyt měla na Bahamách, kde vlastnila nemovitost.

Na základě těchto argumentů podala Shakira žádost o odvolání, kterou však barcelonský soud v květnu odmítl, jelikož měl dostatečné důkazy, aby se mohl domnívat, že ve Španělsku v letech 2012 až 2014 strávila více než 183 dní, a byla tak španělskou daňovou rezidentkou.

Gerard Piqué a Shakira (Barcelona, 20. září 2014)

Zpěvačka v té době již navázala vztah s fotbalistou Gerardem Piquém, s nímž se nedávno rozešla a se kterým podle obžaloby tenkrát pravidelně pobývala v Barceloně. Technici daňového úřadu svá tvrzení zakládají na analýze jejího každodenního života zachyceného na sociálních sítích nebo plateb kreditními kartami v kadeřnictvích, na hodinách francouzštiny, v nahrávacích studiích i obchodech s oblečením.

Shakira má nyní až do zahájení líčení možnost dohodnout se s obžalobou a soudu se vyhnout. Obžaloba se však podle ní již dříve uchýlila k nevhodným nátlakovým prostředkům a byla neústupná. Vše tedy nasvědčuje tomu, že zpěvačka nakonec usedne na lavici obžalovaných, píše deník El País.

31. května 2011

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat