Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Sheridanová žaluje producenta 'Zoufalek' kvůli konci své postavy

Lidé

  7:15
LOS ANGELES - Britská herečka Nicollette Sheridanová, která v Zoufalých manželkách hrála rozvedenou agentku realitní kanceláře, podala žalobu na tvůrce a výkonného producenta seriálu. Obvinila ho z fyzického napadení a z toho že pro její postavu připravil špatný konec.

Britská herečka Nicollette Sheridanová. foto: ČTK/AP

V žalobě podané v pondělí u soudu v Los Angeles herečka tvrdí, že producent Marc Cherry ji napadl a udeřil do tváře, když za ním zašla a chtěla s ním probrat vývoj děje ve scénáři.

Když informovala o incidentu televizi ABC, Cherry reagoval tím, že její postavu Edie Brittovou v populárním seriálu nechal zabít, tvrdí Sheridanová.

V žalobě žádá odškodnění 20 milionů dolarů za ušlé zisky a újmu, kterou jí způsobil. Obviňuje také Cherryho, že vytvořil v seriálu nepřátelské pracovní prostředí a že se choval agresivně vůči hercům i scénáristům. "Nynější žalobu musíme teprve řešit, ale vyšetřovali jsme podobné stížnosti paní Sheridanové už loni a zjistili jsme, že byly neopodstatněné," uvedla televize ABC.

Když Teri Hatcherová, která hraje v seriálu Susan Meyerovou, řekla ABC o chování Cherryho, Cherry řekl Sheridanové: "Doufám, že Teri Hatcherovou srazí auto a ona zemře." Sheridanová tvrdí, že její postava byla v seriálu jednou z hlavních a měla mít víc prostoru.

Edie Brittová není uvedena v úvodních titulcích.

Cherry a ABC se pomstili Sheridanové tím, že nechali zabít její postavu při automobilové nehodě, uvádí se v soudních dokumentech.

"Je mimořádně neobvyklé, aby byla populární postava v televizním seriálu zabita nebo vyškrtnuta ze scénáře, pokud herec sám nežádá, aby mohl odstoupit od smlouvy," uvádí právník Sheridanové.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!