Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovenky v Kanadě porazily Češky v soutěži o královnu krásy

Magazín

  14:34
TORONTO - První soutěž o královnu krásy dívek českého a slovenského původu v Kanadě v Torontu vyhrála studentka tamní univerzity Adriána Kamenická ze slovenského Popradu.

Adriána Kamenická foto: www.missczechslovakcanada.com

ČTK to řekl Richard Štilicha z agentury Canada.SK Entertainment, která soutěž Miss Czech & Slovak Canada pořádala.

"Vítězka vyhrála úplně suverénně, zaujala svojí přirozeností, svým úsměvem a samozřejmě postavou," podotkl Štilicha.

Soutěž měla čtyři kola. V prvním muselo 19 zájemkyň o titul královny krásy bez přípravy mluvit na zvolené téma. Z tohoto kola pak vzešlo osm "superfinalistek", jež čekala promenáda v plavkách, soutěž v dovednostech a módní přehlídka. Kamenická, která se narodila v roce 1989 a v Torontu studuje neurologii, v prvním kole byla jediná, kterou na postup navrhli všichni porotci. V dalších kolech pak získala 80 procent hlasů.

V porotě zasedli zástupci sponzorů a známé osobnosti. Jejím předsedou byl český generální konzul v Torontu Richard Krpač, místopředsedkyní pak vítězka soutěže Česká Miss z roku 2005 Kateřina Smejkalová. Spolu s nimi účastnice hodnotila i vítězka slovenské soutěže Miss Universe ze stejného roku Michaela Drenčková či módní návrhářka Beata Rajská. Její modely soutěžící předváděly na módní přehlídce a byly také mezi cenami pro vítězky.

Za Kamenickou se jako první vicemiss umístila Slovenka Adriana Sitiná, která se narodila v roce 1986 a žije ve městě Maple v Ontariu, druhou vicemiss se pak stala Češka Kristína Kottová, která studuje na Torontské univerzitě. Sitiná zvítězila i v internetovém hlasování a stala se Miss Community. Miss s nejvíce hlasy od diváků Miss Audience se pak stala Kamenická. Hlavní cenou byla roční zápůjčka auta a zlatý náhrdelník. Prvních pět finalistek získalo zájezd do New Yorku spojený s lovem žraloků. První tři se navíc podívají na prodloužený víkend do Chicaga. Úspěšné účastnice soutěže také dostaly různé dárkové certifikáty od jejích sponzorů.

Do klání o královnu krásy se přihlásilo kolem 50 zájemkyň. Podmínkou bylo, aby měly alespoň prarodiče pocházející z Česka nebo ze Slovenska. Porota z nich nakonec vybrala zhruba dvacítku soutěžících. Podle Štilichy mezi nimi byly jak dívky, které se v Kanadě už narodily, tak dívky, které v zemí žijí teprve několik let. Soutěžící mohly mluvit jak anglicky, tak česky nebo slovensky. Dvojjazyčná, anglicko-slovenská, byla i moderátorská dvojice.

Česká a slovenská krajanská komunita v Kanadě čítá podle organizátorů bezmála půl milionu lidí; cílem soutěže je představit talentované mladé ženy z jejích řad. Galavečera se zúčastnilo přes 600 pozvaných hostí. Štilicha uvedl, že se soutěž velmi vydařila a za rok v červnu se bude konat znovu.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat