Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Snímky osobností vydělaly milion a půl

Lidé

  9:19
PRAHA - Aukce fotografií známých českých osobností, jejichž autorem je světoznámý fotograf Pavel Brunclík, vydělala rovný 1 410 000 korun. Výtěžek z akce, kterou moderoval Marek Eben, je určen na vytvoření nových DVD zaměřených na onkologická onemocnění, např. kolorektální karcinom.

Básník Ivan Jirous foto: Pavel Brunclík

Dražby pod patronací Michaely Tůmové, manželky bývalého guvernéra ČNB, a Jany Singerové, manželky současného guvernéra ČNB, se zúčastnilo na 50 osobností.

Z fotografovaných se na aukci objevila např. Meda Mládková, Jan Kmenta, Pavel Klener či Milan Šamánek.

FOTOGALERIE

Samotný autor, fotograf Pavel Brunclík, komentoval projekt slovy: "Bylo mi ctí vytvořit portréty těchto osobností," říká. "Stejně jako vzdát se autorského honoráře za fotografie a knihu ve prospěch o. p. s. Dialog Jessenius."

Ne vždy pacienti všechno pochopí
"Komunikace lékaře směrem k pacientovi je klíčová pro dobrý psychický stav a úspěšnost léčení každého pacienta," říká Tůmová, ředitelka a spoluzakladatelka obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. "Ne vždy jsou pacienti však schopni vše pochopit na místě. Proto Dialog Jessenius funguje s cílem rozšířit informovanost veřejnosti o závažných onemocněních a rizikovém chování," vysvětluje Tůmová.

Výstava Portrait Gallery, na níž jsou snímky k vidění, se koná v Muzeu Kampa do 12. června 2011. Je doprovázena výpravnou knihou s životními příběhy fotografovaných osobností. Fotografie opatřil texty Pavel Kosatík, mj. držitel ceny Ferdinanda Peroutky.

Knihu lze zakoupit v Muzeu Kampa, dále ji distribuuje nakladatelství Kosmas či se dá sehnat přímo v kanceláři Dialog Jessenius (V kolkovně 3, Praha 1).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat