Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Lidé

ASI.JATKA: Úděl vietnamského jedináčka. Proč nemáš sourozence a kdy už budeš mít děti?

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Být jedináčkem ve vietnamské rodině je dost nezvyk. Teda pokud na vaší rodině neexperimentovali čínští sociální inženýři. Společnost se na tuhle tříčlennou rodinku dívá podezřívavě. Obzvláště těžké to máme my, jedináčkové dcery.

Gratulujeme, ke kulturní rozdvojenosti nabízíme taky nereálná očekávání, krásný materiál pro terapeuta. No a v čem tkví to dvojsečné kouzlo jedináčkovství?

Nepříbuzné tetičky a strýčkové se ptají, proč nemáte sourozence. A nechtělo by to bratra? Bylo mi přes 20. Oscilka přeskakovala mezi dvěma póly. Proč nemám mladšího sourozence – a kdy budu mít děti?

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Na péči o rodiče, až budou starší, budete sami. Pokud si navíc vezmete asijského muže, očekává se, že budete pečovat i o jeho rodiče. BTW 8. 5. je Den matek.

Protože budete jediní, kdo bude dědit. Ka-ching! Rodiče jsou na vás apriori pyšní, protože jste jejich jediné dítě. Zároveň s vámi budou navždycky nespokojení, protože je nemá kdo jiný zklamat.

Na jednu stranu dostanete veškerou pozornost a péči, na druhou stranu si musíte ve všem vydupat cestu jako první. Není tu sourozenec, který vám kreje záda.

Dopsala jsem těch pár řádků sem, abych si uvědomila, že na vás mám prosbu. Neptejme se žen, rodin, párů, proč ještě někdo nemá děti, kdy a kdo bude k o n e č n ě ty děti mít a kdy se chystá to druhé…? Byť máme dobré úmysly, prostě se neptejme.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...