Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Úder Vitalije Klička: ukrajinský boxer povede politickou stranu

Lidé

  16:55
KYJEV/PRAHA - Slavný ukrajinský boxer Vitalij Kličko se rozhodl uspět i ve velké politice a postavil se do čela reformované ukrajinské politické strany.

Spokojený Vitalij Kličko foto: Reuters

Dřívější nevelká politická skupina zaregistrovaná v roce 2005 pod názvem Nova Kraina přijala sportovní hvězdu s otevřenou náručí a změnila svůj název na "UDAR Vitalije Klička". Zkratka UDAR (česky úder) v názvu reprezentuje slova "Ukrajinská demokratická aliance za reformy".

Čtěte také:

Kličko, který letos v květnu v německém Gelsenkirchenu obhájil titul mistra světa v těžké váze organizace WBC, není v politice úplným nováčkem. Jeho politické seskupení Blok Vitalije Klička působí na kyjevské radnici, kde získalo 15 zastupitelských míst. Stát se kyjevským starostou je Kličkovým prvním politickým cílem. Místní volby se na Ukrajině uskuteční v roce 2012.

Podle ukrajinské agentury Unian je pilířem Kličkova politického programu posílení občanské společnosti na základě svobody, samosprávy a demokracie.

Prioritu má ale nyní sportovní program, zejména dlouho očekávaný Kličkův souboj s ruským obrem Nikolajem Valujevem. Zápas boxerských hvězd těžké váhy je stále v nedohlednu, protože manažeři se nemohou domluvit na podmínkách.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...