Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Nejlépe placenou zpěvačkou je Britney Spears

Lidé

  15:00
NEW YORK - Nejvíce vydělávající ženou v hudebním průmyslu se v uplynulém roce stala americká zpěvačka Britney Spears. Madonna se umístila až na devátém místě.

Britney Spearsová.

Britney Spears je podle amerického časopisu Forbes s odhadovanými příjmy 58 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) nejlépe placenou zpěvačkou.

PSALI JSME:

 
Jednatřicetiletá Spearsová, která byla loni desátá, měla letos příjmy především z nového alba Femme Fatale, z turné, z reklamy a ze svého parfému. Členství v porotě talentové soutěže X Factor jí prý přineslo 15 milionů dolarů.

Jen těsně předstihla country-popovou zpěvačku Taylor Swiftovou, která si vydělala 57 milionů dolarů. Dvaadvacetiletá Swiftová vydělávala také na novém albu Red, turné, kosmetice a na svém parfému.

Lady Gaga a Britney Spears

O dvě místa si na třetí příčce polepšila čtyřiadvacetiletá Rihanna (53 milionů dolarů). Následují ji loňská jednička Lady Gaga (52 milionů) a Katy Perryová s odhadovanými příjmy 45 milionů dolarů. Do první desítky se na devátém místě dostala i Madonna (30 milionů dolarů). Do jejích příjmů se přitom nezapočítávalo turné, protože nespadalo do období, které Forbes bral v úvahu.

Autoři: ,