Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V pražských divadlech je to osvobozující, říká herec Veselý

Lidé

  7:00
Hraje v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, ale čím dál tím více hostuje v pražských divadlech, kde ztvárnil nespočet rolí. Nejvíce si ho ale diváci pamatují jako Jardu Franze ze seriálu Vyprávěj. "Obdivoval jsem profesionalitu nejen herců, ale všech lidí, kteří se na tom podíleli, protože to pro ně byla každodenní dvanáctihodinová vysilující práce a přesto se na nás stále usmívali," říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz herec Ondřej Veselý.

Herec Ondřej Veselý s kolegyní Alžbětou Stankovou foto: ČTK

Lidovky.cz: Jste z Ostravy, angažmá máte v Českých Budějovicích, ale hostujete také v pražských divadlech. Hrál jste v Divadle Na zábradlí a nyní hostujete v Divadle pod Palmovkou. Kde se cítíte nejlépe?
Momentálně se cítím dobře v Divadle na Palmovce, protože tu zkouším hezkou hru s dobrými lidmi, ale doma jsem v Českých Budějovicích.

Lidovky.cz: V Divadle pod Palmovkou vás čeká premiéra Krvavé svatby v trochu provizorních podmínkách. Jak probíhalo zkoušení?
Podmínky nebyly úplně standardní. Neměli jsme tu teplo ani zázemí. Ale všechno už je vyřešeno, zima už nám není. Vzhledem k tomu, že tu nefunguje vzduchotechnika, tak tu nemůžeme hrát. Ale představení bude uvedeno v jiných pražských i mimopražských divadlech.

Asanace v Divadle Na zábradlí. Zleva: Natálie Řehořová, Jiří Ornest, Natália Drabiščáková, Ondřej Veselý, Igor Chmela, Ivan Lupták,

Lidovky.cz: Máte raději komedie nebo dramata?
Je mi to úplně jedno. Každé má svoje, záleží spíš na samotné hře a lidech, kteří ji vytváří.

Lidovky.cz: V Divadle Na zábradlí jste si zahrál ve hře Asanace. Jak jste zapadl do pevně semknutého kolektivu?
To je spíš otázka na pevně semknutý kolektiv, ale mě tam bylo dobře. Našel jsem si tam přátele, se kterými se nadále vídám.

Lidovky.cz: Hostujete v divadlech rád? Nepřemýšlel jste, že byste se přestěhoval do Prahy?
Rád hostuji v divadlech, protože je to osvobozující práce s novými lidmi. Spoustu věcí se od nich můžu naučit. Jestli jít do Prahy řeším stále, ale zatím si neumím představit, že bych byl daleko od mé přítelkyně, rodiny a přátel, proto stále zůstávám v Českých Budějovicích.

Lidovky.cz: Co děláte rád ve volném čase?
Pokud nějaký mám, tak ho rád trávím na chatě, která leží v České Kanadě. Je tam nádherná příroda a rybník, na kterém rád surfuji a plavu. Je to pro mě ráj na zemi.

Lidovky.cz: Účinkujete také často v Českém Krumlově. Jak se hraje v divadle s otočným hledištěm. Není to fyzicky namáhavé?
Vzhledem k tomu, že jsem poměrně mladý, tak to pro mě namáhavé není. Ale je tam úplně jiná akustika, která vyžaduje jiný styl hraní. Je to příjemná změna oproti divadlu. I když je pravdou, že po třech měsících skoro každodenního vystupování se těším zpátky na jeviště.

Lidovky.cz: Jak vás bavila práce na seriálu Vyprávěj?
Bylo to pro mě něco absolutně něco nového, protože jsem neměl žádné zkušenosti s natáčením před kamerou. Vyžaduje to jiný styl hraní, ale díky pomoci režiséra Bisiho a jeho trpělivosti jsem to zvládl. Našel jsem si tam spoustu nových přátel. Obdivoval jsem profesionalitu nejen herců, ale všech lidí, kteří se na tom podíleli, protože to pro ně byla každodenní dvanáctihodinová vysilující práce a přesto se na nás stále usmívali.

Lidovky.cz: Hrajete raději záporné role, nebo kladné hrdiny?
Když jsem měl období kladných hrdinů, tak jsem se těšil na "záporáky", teď bych si klidně zase zahrál nějakého "klaďáka".

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....