Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vašo Patejdl se oženil. Svatba proběhla v sídle papeže

Lidé

  9:53
Zakládající člen skupiny Elán Vašo Patejdl se podruhé oženil. Ve Vatikánu si vzal přítelkyni Miluši, se kterou má sedmiletého syna Benjamína. Církevní sňatek stvrzený v sídle papeže je podle Patejdla platný i v Čechách.

Elán: Vašo Patejdl, Jožo Ráž a Jano Baláž foto: Reprofoto

„Čekáme akorát na jedno potvrzení z Itálie, ale už jsme byli na matrice a máme všechno sepsané. Tím pádem se můžou vyměnit i občanky a všechny nabyde právní moci,“ řekl v rozhovoru pro deník Blesk, který informaci přinesl, slovenský zpěvák a skladatel. 

Skupina Elán slaví 35 let. Do Česka míří s třemi koncerty

Nápad na realizaci sňatku ve Vatikánu přišel od kamarádky Patejdla Veroniky Záhorské, která při tamním loňském zájezdu fotbalového týmu Amfora mezi řečí řekla, že „kdyby se tam chtěl někdo náhodou ženit, může to zařídit.“ Patejdl se rozhodl vztah s o šestnáct let mladší partnerkou zrealizovat i kvůli tomu, že „s Milkou žijeme už delší dobu a všechno nám klape.“ 

Prozradil také, že přípravy na svatební den pro něj byly stresující, protože v té době dodělával hudbu k filmové pohádce Sedmero krkavců. „Neměl jsem na nic čas. Všechno zařizovala manželka - šaty, prstýnky,“ řekl. V průběhu příprav se podle Patejdla také vyskytly problémy okolo písničky, kterou napsal pro Mariku Gombitovou. ´

„Když jsem byl v Itálii, dostala se na veřejnost nedodělaná verze písničky. Odjížděl jsem s tím, že je vše hotové, akorát producenti nebyli spokojeni s výrazem Mariky,“ řekl. Podle jeho slov se jim nelíbilo to, že zpěvačka působila smutně. Požadovali proto, aby se skladba přezpívala. Podle Patejdla se však vše vyřešilo, kvůli mylné komunikaci se zvukařem se totiž do rádia dostala špatné verze nahrávky. 

Autor: