Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve věku 68 let zemřel břeclavský senátor Jan Hajda

Lidé

  8:57aktualizováno  9:02
BRNO - Ve věku 68 let zemřel v úterý senátor za obvod číslo 56 Břeclav Jan Hajda (ČSSD).Informaci potvrdili jihomoravská předsedkyně ČSSD Naděžda Křemečková i předseda břeclavské organizace strany Jaroslav Válka. Hajdovi letos končilo šestileté volební období v horní parlamentní komoře. Byl v ní od roku 2006.

Senátor za ČSSD Jan Hajda v roce 2016. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Jan Hajda byl senátorem od roku 2006 a zastupitelem v obci Pavlov od roku 1994. Vystudoval provozně ekonomickou fakultu Vysokou školu zemědělskou v Brně. Poté pracoval jako ekonom v JZD Pavlov. Od roku 1988 byl předsedou Zemědělského družstva Sedlec na Břeclavsku a téhož roku se stal šéfem Okresní agrární komory v Břeclavi. 

Do ČSSD vstoupil po roce 1989, v minulosti byl členem KSČ. Do Senátu kandidoval již v roce 2000, ale skončil až třetí. V roce 2006 se stal senátorem, když v prvním kole porazil občanského demokrata Milana Blažka. 

Ve druhém kole svou nejsilnější pozici potvrdil a mandát člena horní komory získal díky 57,71% všech platných hlasů. V Senátu byl předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Od roku 2014 působil v týmu poradců bývalého premiéra Bohuslava Sobotky jako poradce pro oblast životního prostředí, energetiky, místního rozvoje a zemědělství. Působil i ve Stálé komisi Senátu pro rozvoj venkova.

Autor:

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...