Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Za totality voněl společenský tanec něčím zakázaným, vzpomíná Tatiana Drexler

Tatiana Drexler | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Porotkyně StarDance, někdejší tanečnice a dnes pedagožka Tatiana Drexler o Němcích a Včelce Máje, o osudovém karambolu škodovky a bavoráku a taky o tom, co má společného tanec a matematika.

Kromě jednoho byla Tatiana Drexler v porotě všech ročníků taneční show České televize StarDance... když hvězdy tančí. Ale zatímco na obrazovce je vždycky elegantně oblečená a dokonale nalíčená, v civilu působí tak nenápadně, že byste v ní tu nóbl porotkyni málem nepoznali.

Tatiana Drexler
Tatiana Drexler

Bývalá špičková závodní tanečnice je žena bystrá, energická a velmi emotivní. A taky neobyčejně milá a usměvavá, a to dokonce i v situaci, kdy má za sebou několikahodinovou cestu z Hannoveru, odkud na StarDance týden co týden dojíždí. A jak jsem tak poslouchala její měkkou slovenštinu, bylo to, jako když člověk nečekaně najde něco, co mu připomíná dětství. Ukázalo se, že máme mnohé společné vzpomínky – i já se narodila ještě v Československu. A tak mi třeba není vůbec divné, že když paní Tatiana v roce 1987 emigrovala do Německa a viděla tam na ulici pochodovat Bundeswehr, utíkala se schovat, protože se německých vojáků bála. Za totáče totiž, jakmile se ve filmu objevil německý voják, vždycky byl zlý.

Je sobota, za pár hodin začne přímý přenos StarDance, kde opět zasednete v porotě. Musí se porotce nějak připravovat? Chystáte si dopředu třeba vtipné hlášky?
Ne. Na vtipné hlášky teď máme Geňu, teda pana Genzera. On nám neuvěřitelně ulehčuje situaci. Protože Geňa co věta, to hláška, takže my se už ani nemusíme snažit být vtipní.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat