Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Za totality voněl společenský tanec něčím zakázaným, vzpomíná Tatiana Drexler

Tatiana Drexler | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Porotkyně StarDance, někdejší tanečnice a dnes pedagožka Tatiana Drexler o Němcích a Včelce Máje, o osudovém karambolu škodovky a bavoráku a taky o tom, co má společného tanec a matematika.

Kromě jednoho byla Tatiana Drexler v porotě všech ročníků taneční show České televize StarDance... když hvězdy tančí. Ale zatímco na obrazovce je vždycky elegantně oblečená a dokonale nalíčená, v civilu působí tak nenápadně, že byste v ní tu nóbl porotkyni málem nepoznali.

Tatiana Drexler
Tatiana Drexler

Bývalá špičková závodní tanečnice je žena bystrá, energická a velmi emotivní. A taky neobyčejně milá a usměvavá, a to dokonce i v situaci, kdy má za sebou několikahodinovou cestu z Hannoveru, odkud na StarDance týden co týden dojíždí. A jak jsem tak poslouchala její měkkou slovenštinu, bylo to, jako když člověk nečekaně najde něco, co mu připomíná dětství. Ukázalo se, že máme mnohé společné vzpomínky – i já se narodila ještě v Československu. A tak mi třeba není vůbec divné, že když paní Tatiana v roce 1987 emigrovala do Německa a viděla tam na ulici pochodovat Bundeswehr, utíkala se schovat, protože se německých vojáků bála. Za totáče totiž, jakmile se ve filmu objevil německý voják, vždycky byl zlý.

Je sobota, za pár hodin začne přímý přenos StarDance, kde opět zasednete v porotě. Musí se porotce nějak připravovat? Chystáte si dopředu třeba vtipné hlášky?
Ne. Na vtipné hlášky teď máme Geňu, teda pana Genzera. On nám neuvěřitelně ulehčuje situaci. Protože Geňa co věta, to hláška, takže my se už ani nemusíme snažit být vtipní.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat