Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel kanadský herec Leslie Nielsen, hvězda bláznivých komedií

Lidé

  7:06aktualizováno  9:47
LOS ANGELES - Ve věku 84 let v neděli zemřel kanadský herec Leslie Nielsen, který zazářil především v mnoha bláznivých komediích. Zemřel na komplikace při zápalu plic v nemocnici na Floridě, kde žil, upřesnila dnes agentura Reuters.

Leslie Nielsen foto: ČTK

Nielsen hrál například ve filmech Dobrodružství Poseidonu, Připoutejte se, prosím!, Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení, Bláznivé dědictví, AgentWC 40, Pan Magor, Scary Movie 3 či Stan Helsing.

"Jsme smutní z odchodu milovaného herce Leslieho Nielsena, který se nejspíš nejvíce zapsal do povědomí jako důstojník Frank Drebin z filmové série Bláznivá střela, ale těšil se více než šedesátileté kariéře ve filmové a televizní tvorbě," řekl hercův agent John Kelly.

Česko-Slovenská filmová databáze označuje na svých internetových stránkách Nielsena za mistra absurdních replik pronášených s kamennou tváří.

Už v polovině 50. let Nielsen hrál ve sci-fi Zakázaná planeta, klasice žánru, a v roce 1972 se mihl ve slavném Dobrodružství Poseidonu, jinak ale byla jeho doménou hlavně televize - objevil se několikrát třeba v seriálu Columbo. Až v 80. letech přišly dvě role, které Leslieho proslavily po celém světě, ale jež ho také zaškatulkovaly do rolí trdel všeho druhu.Leslie Nielsen

Nepříliš známého herce spíš vážných rolí Leslieho Nielsena si nejprve vybral Jim Abrahams s Davidem a Jerrym Zuckerovými do vedlejší role doktora Rumacka v Připoutejte se, prosím! (1980). O osm let později se všichni čtyři sešli u filmu Bláznivá střela, kde si Nielsen střihl roli zmateného detektiva Franka Drebina.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...