„Přestože onemocněla rakovinou děložního čípku, rozhodla se věnovat svůj čas a energii prevenci tohoto onemocnění u druhých,“ napsala na Facebook krátce po její smrti iniciativa HateFree Culture.
Bittalová v minulosti mnohokrát veřejně přiznala, že nechodila na pravidelné gynekologické prohlídky a proto se o jejím onemocnění lékaři dozvěděli příliš pozdě. „Nikdy jsem nebyla vážněji nemocná, dokonce se mi vyhýbaly i běžné nemoci, jako je chřipka nebo angína. Když jsem se ale předčasně vrátila domů ze zahraniční studijní cesty, začal mi kolotoč vyšetření, která do dnešního dne neskončila,“ svěřila se před nedávnem. Celý její příběh si můžete přečíst ZDE.
Navzdory vážné nemoci ale Bittalová začala bojovat – nejen za záchranu svého života, ale i za zdraví druhých. „Říká se, že člověk svůj boj prohraje. Lucie ho ale vyhrála pro spoustu žen, kterým tím zachránila život,“ doplnila HateFree Culture.
Proti nesnášenlivosti
Bittalová zároveň bojovala proti nesnášenlivosti proti uprchlíkům či proti národnostním menšinám. Před rokem například úspěšně sabotovala protiromský pochod falešného asistenta exministra Kavana Lukáš Kouhouta. (Rozhovor k tématu čtěte ZDE.)
Kvůli svým aktivitám se stala terčem výpadů radikálů, kteří jí její postoje veřejně vyčítali. Eva Hrindová z protimuslimského uskupení Naštvané matky o Lucii dokonce napsala příspěvek v duchu, že si za svou nemoc může sama.
Díky svému působení v projektu Měsíc raka byla Bittalová před nedávnem zvolena PR osobností roku. V anketě Křišťálová lupa pak v kategorii Projekt roku skončila sedmá.