Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zemřela zpěvačka Ronnie Gilbertová, členka kapely The Weavers

Lidé

  10:42
WASHINGTON - Ve věku 88 let zemřela americká zpěvačka Ronnie Gilbertová, která byla členkou někdejší folkové skupiny The Weawers legendárního zpěváka, skladatele a sběratele lidových písní Peta Seegera.

Kapela The Weavers s frontmanem Petem Segerem a zpěvačkou Ronnie Gilbertovou. foto: ČTK

Dlouholetá partnerka Gilbertové Donna Koronesová upřesnila, že umělkyně skonala v sobotu v domově seniorů v Mill Valley v Kalifornii.

Skupina The Weawers, jejímiž členy byly kromě Gilbertové a Seegera také Lee Hays a Fred Hellerman, probudila velký zájem o folkové písně. Přispěly k tomu hity jako If I Had A Hammer a On Top of Old Smokey (známé v českém podání Waldemara Matušky jako Bylo by to krásný a Už koníček pádí) nebo Goodnight Irene, Kisses Sweeter Than Wine a Wimoweh.

The Weawers hráli v letech 1948-1952 a 1955-1964. Velice populární byli zejména v prvním období, než se skupina dostala na černou listinu během období mccarthyismu, tedy nevybíravého tažení proti údajným i skutečným komunistům ve Spojených státech.

Pete Seegeer zemřel v lednu loňského roku ve věku 94 let.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...