Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Žena, která přirovnala Michelle Obamovou k opici v podpatcích, dostala výpověď

Lidé

  16:16
CHARLESTON/PRAHA - Pamela Taylorová, ředitelka neziskové společnosti ze Západní Virginie, přirovnala v listopadu manželku amerického prezidenta Baracka Obamy k „opici na podpatcích“. Za výrok ji okamžitě odsoudila řada lidí.

Michelle Obamová. Neuvěřitelný proslov neuvěřitelné ženy, komentoval vystoupení její muž a prezident USA Barack Obama. foto: Reuters

Kvůli kontroverznímu příspěvku, který se rychle rozšířil po celém internetu, musela Taylorová v listopadu odstoupit ze své funkce ředitelky. Sama následně přiznala, že její příspěvek mohl být „považován za rasistický, ale v žádném případě tak nebyl zamýšlený.“ Dodala, že pouze hodnotila atraktivitu první dámy, nikoli barvu její kůže.

Historický okamžik podtrhla o den dříve svým emocionálním projevem Michelle...
Michelle Obamová.

O pouhý měsíc později se proto Taylorová na místo ředitelky znovu tiše vrátila. Na své pozici ale nevydržela dlouho - dostala totiž výpověď, jak informoval server The Independent.

Společnost Clay County Development Corp, která poskytuje služby seniorům, k vyhazovu Taylorové vyzval stát. Ten požadoval, aby nezisková organizace respektovala antidiskriminační zákony. „Byly jsme ujištěni, že Taylorová byla ze své pozice odstraněna,“ stálo v prohlášení demokratického guvernéra Tomblina.

Kontroverzní vyjádření Taylorové o Michelle Obamové také obsahovalo chválu mířenou na novou první dámu Ameriky, Melanie Trumpovou. „Bude osvěžující mít v Bílém domě opět krásnou, sofistikovanou dámu na úrovni,“ napsala Taylorová. Tamní starosta Beverly Whalingová toto prohlášení pochválila, načež sama rezignovala.

Autor: