Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zpěvák Blythe slibuje, že se na soud vrátí do Prahy

USA

  18:25
RICHMOND - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe, který je v ČR obviněn z usmrcení fanouška, po návratu do Spojených států potvrdil, že se hodlá vrátit na soud do Prahy. V prohlášení, které zveřejnil, uvedl, že s ním bylo ve vazbě slušně nakládáno.

Randy Blythe foto: wikipedia.org

"Pokud to bude nezbytné, vrátím se do Prahy na proces. I když nadále tvrdím, že jsem na 100 procent nevinen ... nebudu se schovávat ve Spojených státech," uvedl Blythe. "Nejde o peníze za kauci, jde o mladého muže, který přišel o život. Budu jednat čestně a budu bojovat, abych očistil své dobré jméno," napsal Blythe.

ČTĚTE TAKÉ:

Obvinění proti sobě označil za "absurdní a nepodložená". "Ale na mém názoru nezáleží a pro rodinu tohoto mladého muže otázky zůstávají," uvedl jednačtyřicetiletý zpěvák.

"Jeho rodina potřebuje a zasluhuje skutečné odpovědi, ne mediální explozi, po níž by se člověk obviněný ze zabití jejich syna zbaběle schovával tisíce mil daleko, zatímco oni trpí. Jsem muž. Doufám, že spravedlnosti bude učiněno zadost a rodina bude moci celou záležitost uzavřít, což nepochybně potřebuje k tomu, aby se mohla vyrovnávat se svou bolestí," napsal Blythe, který připomněl, že sám přišel o dítě a "bohužel dobře ví, jakou bolestí (rodina) trpí".

Zpěváka zadržela policie na konci června v Praze, kde měla jeho skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby. Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy. Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

'Dozorci se ke mě chovali dobře'

Blythe ve svém prohlášení uvedl, že s ním během vazby na Pankráci nikdo špatně nezacházel - ani úřady, ani spoluvězni. "Neměl jsem žádné zvláštní zacházení a byl jsem se všemi ostatními - a bylo to vězení, žádná televizní show o celebritách v odvykacím zařízení," psal Blythe.

"Ale strážní se ke mě chovali férově a spoluvězni vlídně ... Měl jsem jídlo, oblečení, nikdo se mě nesnažil zabít. Nemohu si stěžovat kvůli krátkému pobytu ve vězení, zatímco lidé jinde na světě každý den bojují o přežití," napsal Blythe.

Soud po zadržení Blytha nejdříve rozhodl, že může jít na svobodu, pokud zaplatí kauci zhruba čtyři miliony korun. Proti tomuto usnesení se odvolal státní zástupce a případ znovu projednal soud, který stížnost na propuštění sice zamítl, ale zvýšil kauci na přibližně osm milionů korun. Blythe poté peníze složil na účet soudu.

Autoři: ,

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...