Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Berlín odhalí nové trendy, začal týden módy

Móda

  15:16
BERLÍN - Německá metropole Berlín hostí popáté letní týden módy. Převážně v centru města se má do víkendu konat rekordní množství módních přehlídek.

V Berlíně začal týden módy. foto: ČTK

Důležitou součástí Mercedes-Benz Fashion Week je i módní veletrh Bread & Butter, který dnes začal v areálu legendárního vysloužilého letiště Tempelhof.

Týden módy dnes byl oficiálně zahájen na náměstí Bebelplatz v centru Berlína. Fashion Week, který má odhalit trendy v oblékání na jarní a letní sezonu příštího roku, se bude do víkendu odehrávat na rekordních 33 přehlídkových molech.

Své kolekce představí návrháři a oděvní firmy jako Michael Michalsky, Boss Orange, Custo Barcelona nebo Strenesse. Dokonce i bankrotem ohrožený módní dům Escada připravil na dnešní večer "retrospektivní" přehlídku v Bodeho muzeu.

V hangárech letiště Tempelhof, které loni na podzim ukončilo provoz, a na letištní ploše představuje své textilní výrobky určené pro mladou městskou módu 550 vystavovatelů. Nechybí mezi nimi renomované značky Adidas, Levi's, Replay, Woolrich, Birkenstock nebo Bench. Kromě toho se v Berlíně uskuteční několik menších a speciálně zaměřených "veletrhů" odívání.

O pořádání veletrhu Bread & Butter právě na bývalém letišti se vedly dlouhé spory, neboť akce se tu má podle nájemní smlouvy konat dvakrát do roka po dobu následujících nejméně deseti let. To zkřížilo plány různým skupinám, které chtěly opuštěný letištní areál využít pro sebe. Berlínská radnice je naopak ráda, že se veletrh po čtyřech letech vrací z Barcelony do německého hlavního města, kde by prý měl přilákat odhadem na 80.000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti.

Všechny akce, na nichž se představí na 1600 oděvních firem, by mělo v příštích třech dnech navštívit dohromady kolem 120.000 lidí, mezi nimi mnoho prominentních osobností v čele s americkým popovým zpěvákem Justinem Timberlakem. Ten dnes večer představí svou vlastní řadu džínového oblečení William Rast.

Na módní kreace se přijede podívat i řada domácích celebrit, jako jsou herečka Diane Krugerová, známá třeba z filmu Quentina Tarantina Hanebný pancharti, nebo tenisová legenda Boris Becker v doprovodu své novopečené manželky Lilly.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...