Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Calvin Klein představil jarní kolekci v singapurské věznici

Móda

  14:27
SINGAPUR - Netradičně představila světoznámá módní značka Calvin Klein svou kolekci pro jaro 2010, když si jako místo přehlídky vybrala budovu někdejší věznice v Singapuru. Ta svému účelu sloužila do loňského léta.

Kolekci pro jaro 2010 představil Calvin Klein ve věznici. foto: Reuters

Novou řadu v souladu s tradičním stylem zmíněného módního domu charakterizovaly čisté linie, které v očích mnoha hostů korespondovaly s chladným, lineárním plánem nápravného zařízení Queenstown Remand Prison.

Zatímco modelky nastrojené v elegantních šatech kráčely v zástupu mezi vězeňskými celami, hosté diskutovali na vězeňském dvoře ohraničeném ostnatým drátem a poslouchali hudbu, kterou dýdžej pouštěl ze strážní věže.

Přestože většina vnitřní části káznice byla zabedněná, příznivci módy mohli nahlížet do některých cel, na jejichž zdi byly promítány projekce, které byly součástí přehlídkového programu.

"Říkali jsme si, že je to skvělý prostor, který může navodit pocit zvláštnosti, neobvyklosti, strachu," prohlásil Kevin Carrigan, ředitel tvůrčího oddělení společnosti Calvin Klein.

"Modely vypadají, jako by byly navrženo přímo pro toto místo," doplnil ho šéf firmy Tom Murry.

Kolekci pro jaro 2010 představil Calvin Klein ve věznici.

Show byla první komerční akcí, jež se konala ve vězeňském komplexu s 388 celami, který bude zanedlouho stržen. Zadržovaní byli v srpnu přesunuti do jiného zařízení v rámci plánu shromáždit všechny vězně v Singapuru v jedné lokalitě.

Akce byla mimo jiné zaměřena na zvýšení povědomí o projektu žlutá stuha (Yellow Ribbon Project), který podporuje návrat bývalých vězňů do společnosti. Firma Calvin Klein slíbila, že na projekt daruje 20 procent všech zisků z prodeje během dvou lednových víkendů ve svých obchodech v Singapuru.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat