Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Centrum Prahy ovládne letos designová móda

Móda

  7:00
PRAHA - Centrum Prahy ovládne designová móda. Druhý ročník přehlídky Prague Fashion Weekend představí v luxusní Pařížské ulici ukázku z tvorby předních domácích návrhářů i zahraničních módních domů. Konat se bude 24. až 25. září.

Prague Fashion Weekend foto: www.praguefashionweekend.cz

Podle pořadatelů tam vznikne jedno z nejdelších přehlídkových mol na světě, které návštěvníkům přiblíží světové módní trendy.

"Přinášíme kvalitní módní festival, který otevírá okno do světa módního evropského designu," řekla za pořadatele Milada Karasová z agentury Czechoslovak models. Podle ní návštěvníky čeká pestrý program, při němž si budou moci prohlédnout aktuální kolekce předních návrhářů a značek, podobně jako je tomu při přehlídkách v Paříži, Miláně nebo New Yorku.

Českou módní tvorbu budou při dvoudenní přehlídce zastupovat kolekce Taťány Kováříkové, Evy Beránkové, Martiny Nevařilové, Zuzany Veselé, Táni Havlíčkové, LaFemmeMiMI, Hany Havelkové, Jaroslavy Procházkové, E.daniely, Hany Stocklassové, Brice Mensaha, Hany Sedláčkové, Beaty Rajské, Mirky Talavaškové a Ivany Follové. Slovenskou módu představí Zuzana Bottková.

Podobně jako loni, kdy se stylová přehlídka v Pařížské konala poprvé, své modely zapůjčí také světové módní domy. Podle agentury 2media.cz se tam objeví kolekce světových módních návrhářů i zahraničních značkových butiků.

Mimo jiné bude zastoupena produkce značek Victor & Rolf z butiku Obsession, iBLUES, Marella, Bogner, Airfield, Corneliani, Pietro Brunelli, Anima Tua, Pinko, Magic Child a Roberto Cavalli. Ze zahraničních návrhářů se představí venezuelská návrhářka Yianniny Di Leonardová.

Prostor dostanou také mladí čeští a slovenští designéři, kteří se zúčastní soutěže New Fresh Style 2011. Mezi finalisty jsou Libor Komosný, Antonín Soukup, Ivana Kaňovská, Marie Červinková, Katarina Halasová, Tereza Ujevičová, Viktoria Vittori, Veronika Kostková, Lucie Kordačová a Lucie Králová. O vítězi rozhodne odborná porota vedená módním tvůrcem Pavlem Ivančicem.

Součástí programu budou doprovodné performance a prezentační akce butiků z Pařížské ulice, v níž prestižní módní značky mají své zastoupení. Chystá se také taneční párty pro účastníky akce. Záštitu nad prestižní akcí převzala městská část Praha 1. Na její přípravě se podílí Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism a pražský magistrát. Další informace jsou na stránkách www.fashionweekend.cz.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat