Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekologické kabelky. Gucci přichází s novou kolekcí

Móda

  15:47
PAŘÍŽ - Italský módní dům Gucci se snaží získat renomé ekologicky šetrného producenta novou kolekcí ekologických kabelek z kůže s ověřeným původem.

Gucci (ilustrační foto) foto: Smart PressReuters

Novou ekologickou strategii představila firma na týdnu módy, který se koná do 6. března v Paříži, napsala agentura ANSA.  Luxusní kabelky se vyrábějí z kůže od brazilských dodavatelů, kteří zaručují, že se nepodílejí na kácení deštného pralesa v Amazonii. Kůže je zpracovávána s ohledem na životní prostředí.

Projekt odpovídá představám "Výzvy zeleného koberce", kterou v roce 2009 iniciovala manželka britského herce Colina Firthe Livia a novinářka Lucy Siegleová. Na takzvané červené koberce velkých galavečerů se snaží prosazovat ekologicky šetrnou módu.

Italský módní dům Gucci se snaží získat renomé ekologicky šetrného producenta novou kolekcí ekologických kabelek z kůže s ověřeným původem

"Věřím, že dnes, více než kdy předtím, chtějí být zákazníci spojováni s odpovědnými a ohleduplnými značkami. Prostřednictvím našich humanitárních, ekologických a filantropických projektů bychom chtěli dosáhnout toho, aby značka Gucci nebyla jen synonymem pro 'Vyrobeno v Itálii', ale také pro 'Vyrobeno zodpovědně'," řekla před časem umělecká šéfka značky Frida Ganniniová.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,