Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hit letošních Vánoc: sněhuláci, stromečky a zlaté třpytky na nehtech

Móda

  11:18
PRAHA - Plná jsou před vánočními svátky nejen nákupní centra, ale také nehtová studia. Ženy si nechávají zkrášlit nehty, aby na firemních večírcích mohly zářit se vším všudy. Obsazené termíny mají manikérky také poslední dva dny před štědrovečerní nadílkou a na Silvestra.

Vánoční motivy na nehtech jsou letošním hitem. foto: Shutterstock

Trendem jsou letos nehty se sněhuláky, zlatými třpytkami a vzory s 3D efekty.

Kdo chce rozbalovat dárky rukama zkrášlenýma uměleckým designem na nehtech a přitom si nerezervoval hodinku u manikérky, bude se už muset spolehnout na vlastní um. "Volno máme až po Silvestru," řekla Milada Králová z nehtového studia v poblíž pražského Václavského náměstí. Podobně jsou na tom i salony krásy. "Máme plno, první volný termín je 28. prosince, ale poslední den v roce už také nikoho nemůžeme vzít," uvedla Hana Rázlová ze salonu krásy v centru Prahy.

Blížící se Vánoce se odrážejí nejen v tom, že se pilují nehty o sto šest, ale také na ozdobách nehtů. "Hodně žen volí v prosinci vánoční motivy, letos jsou oblíbení sněhuláci, zlaté třpytky a vzory s 3D efekty, kdy například květiny v naneseném gelu jakoby plují," uvedla Králová. Ohnivé barvy vládnou na rukách na Silvestra, Vánoce se nesou v tlumenějších tónech zelené, nachové a růžové. Pokud někdo touží po originalitě, může si vybrat z pestré nabídky nálepek na nehty. Prodávají se také razítka a designérky obrázky ručně malují.

"Většinou si ženy nechávají například na prostředníček vytvořit nějaký motiv - třeba vánoční stromeček, ale už tu byly i zákaznice, které si daly na každý prst jiný vzor," uvedla Králová. Obrázky se většinou překrývají gelem nebo lakem.

Vánoční motivy na nehtech jsou letošním hitem.Nakreslit miniaturního Ježíška nebo sněhuláka vyžaduje bohaté zkušenosti a dovednosti. "Taková práce trvá i několik hodin," uvedla Rázlová. Odbornice dokážou vykouzlit na nehtech i dárečky se stužkou, sněhové vločky, zvonečky nebo ohňostroje.

Žen, které si nechávají zdobit před Vánocemi nehty, podle nehtové designérky Radky Šiškové každý rok přibývá. "Vždy je důležité poznat klientku a umět jí poradit, ne ke každé dámě se hodí sytě fialová nebo černá, záleží také na tom, zda má zdobení sloužit na jeden večer nebo na víc dní," uvedla.

Manikérky upozorňují, že nestačí vzpomenout si na nehty pár dní před Vánocemi, Silvestrem či jinou oslavou, na niž se chtějí dámy "vyšperkovat".

"Je nutné dodržovat jisté zásady, jako je pravidelná hydratace, pilování nehtů po celý rok. Používání rukavic při ručních pracích - například vánočním úklidu by mělo být samozřejmostí," uvedla Králová.

Manikérka zdůrazňuje, že i ruce si zaslouží péči, kterou si ženy už zvykly věnovat obličeji. "Naštěstí upravené nehty jsou už pro řadu dam důležitou součástí vizáže a naštěstí přibývá i mužů, kterým nestačí si jen jednou týdně zkrátit drápky," dodala Šisková.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat