Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jaké jsou trendy v brýlích? Barevné a retro

Móda

  7:00
Lidé se za dioptrické brýle přestávají stydět, naopak se stávají vyhledávaným módním doplňkem. Výrobci hledají inovace a snaží se nabízet produkty, které na obličeji vypadají dobře.

Mezinárodní veletrh oční optiky se koná na výstavišti v Brně. foto: ČTK

V oblibě jsou barevné a výrazné obruby, řekl novinářům na odborném veletrhu Opta v Brně prezident Společenstva českých optiků a optometristů (SČOO) Beno Blachut.

Podle Blachuta je jedním z trendů individualizace brýlových čoček. Firmy, které brýle vyrábějí, se vracejí i do minulosti, například k 60. létům minulého století. Dopředu se posouvá také technologie zpracování.

ČTĚTE TAKÉ:

Organizátoři veletrhu vybrali také nejlepší vystavované produkty. Porotu zaujaly například kontaktní čočky s širokou škálou korekcí, které díky udržení vlhkosti přinášejí pohodlím uživatelům. Exponát v Brně představila společnost Johnson & Johnson.

Pestrý výběr brýlí. V oblibě jsou hlavně barevné a výrazné obruby.

Mezi brýlovými obrubami a slunečními brýlemi vyhrál výrobek vystavovatele Vison expert, u nějž porota ocenila především lehkost a minimalizaci tloušťky. Nejlepší brýlové čočky představuje v Brně společnost Rodenstock.

Čočky respektují odlišné potřeby korekce na různé vzdálenosti. Ve speciální optice uspěl brousicí automat Mr. Orange vystavovatele Essilor - Optika.

V Hongongu jsou trendy brýle, která nemají žádná skla

ČTĚTE VÍCE:

Třídenní veletrh Opta seznámí návštěvníky s novinkami z očního lékařství, optometrie a oftalmologie. K vidění jsou například nejnovější brýlové obruby a kontaktní čočky, speciální barevné čočky pro pacienty se silným zrakovým postižením, ultralehké sluneční brýle nebo progresivní čočky, které rozšiřují zorné pole na čtení až o 40 procent.

Veletrh je letos zaměřen zejména na seniory. Koná se v jediném pavilonu B. Na akci vystavuje 143 firem z 20 zemí. Zaujaly výstavní plochu téměř 4000 metrů čtverečních. Výstava končí v neděli.

Autoři: ,