Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Návrhář Osmany Laffita představil novou kolekci v kubánských rytmech

Móda

  10:58
PRAHA - Kubánské rytmy zvolil pro prezentaci své nové kolekce pro jaro a léto 2010 návrhář Osmany Laffita. Na lodi u Libeňského mostu představil v úterý módu plnou barev a třpytu, kterou prý pojal jako ohlédnutí za svou minulostí. Molo potažené zlatou látkou umístil přímo na palubě.

Laffita foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Nová kolekce je podle tvůrce, jehož módu obdivuje mimo jiné americká miliardářka českého původu Ivana Trumpová, plná vzpomínek na jeho rodnou Kubu. Zároveň ale prý chtěl vzdát hold své "adoptivní krajině", za kterou považuje Českou republiku.

Právě v Holešovickému přístavu, na druhé straně Vltavy, pořádal prý svou první přehlídku před deseti lety.

Pro noční módní show si milovník netradičních prezentací tentokrát vybral poněkud nevábné místo obklopené autobazary. Početní návštěvníci se pak museli natěsnat do komorního prostředí luxusní jachty.

"Osmany vždy něčím překvapí, ať je to hlavní nádraží, muzeum, břeh řeky Berounky nebo střecha garáže... Nepřekvapuje mě to, že je to tady. Večery jsou ale chladné a kožešinka se hodí," řekla ČTK zpěvačka Eva Pilarová.

Na dřevěné lavičce se choulila, podobně jako další návštěvníci, do kabátu, zatímco modelky se na molu objevily v plavkách a průhledných hedvábných tunikách. Pestrý výběr extravagantních letních oděvů nicméně diváky rychle naladil a potleskem provázeli praktický každou ukázkou.

"Líbí se mi jeho modely. Jsem stálá zákaznice už mnoho let. Cítím se v těch jeho modelech velmi dobře," řekla Pilarová. Podle ní je Laffita návrhář "světového jména". "Z českých módních tvůrců to má jen málokdo," dodala. Sama prý má vůči kubánskému tvůrci slabost. "Kdysi mi řekl, že si mě pamatuje ještě z Kuby.

Maminka ho prý vzala do divadla, tam se otevřela opona a na jevišti stála Eva Pilarová... Poslední model dělal pro můj koncert s Alexandrovci. Byla tam široká sukně s mašlí... Když byly šaty hotové, mašli načechral, zálibně se podíval a řekl: 'Evička, ty máš prdel jako Kubánka'," zavzpomínala s úsměvem. Ocenila, že spolupráce s návrhářem je velmi snadná. "Chce vědět jen barvu, přinese vzorky látek a pak už to nechám na něm. Zatím se nestalo, že by se mi výsledek nelíbil," uvedla.

Svou 20. kolekci Laffita představil s mottem Nikdy nezapomeň na to, odkud pocházíš... Tvrdí, že jde o "nenásilnou provokaci zachycující vztah mezi materiálem a pohybem". Z barev volil černou, bílou, ale také pestré pastelové barvy. Hedvábí, krajky a výšivky využívá pro dámskou i pánskou kolekci. "Nové modely se těší na silný letní vítr. Právě v něm nejlépe vyniknou přírodní materiály," uvedl. Právě proto chtěl prý nové modely ukázat na lodi.

Třpytivá saka se na tělech modelů vyjímala v kombinaci s miniaturními šortkami. Barevné šortky doplňovaly také extravagantní dámské róby. Jako závěrečný model "nevěsty" představila modelka Simona Krainová bílý korzet.

Sám návrhář se před obecenstvem objevil v růžovém.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!