Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Návrhářka Fišárková představila nové modely. Chce zaujmout Japonskem

Módní návrhářka Iška Fišárková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní návrhářka Iška Fišárková. | foto: ČTK

PRAHA Módní návrhářka Iška Fišárková představila modely na jaro a léto 2010 inspirované Japonskem. Zaujmout dámy chce pohodlným oblečením, které lze použít na několik způsobů.

Vestičky, miniaturní batůžky, kombinézy a lehké šaty ovládly kolekci nazvanou Comme d´ Ishika Fishikawa s podtitulem Na jaře smutná, kterou předvedly modelky ve středu večer v prostorech pražské Písecké brány. "Název kolekce je zkomoleninou mého jména, trochu jsem si pohrála s japonskou kulturou, ale nejsou to žádná kimona," přiblížila návrhářka, která se svěřila, že sama vyznává extravagantní, ale zároveň pohodlnou módu. "Móda je podle mě něco, co musí být stále funkční i při vší té extravagantnosti. Proto se snažím být tvůrčí a přitom zachovat funkčnost a pohodlnost oděvu," zdůraznila.

Dámy a dívky v hledišti si pochvalovaly, že sukně, kombinézy, kalhoty i šaty v tónech šedé, černé, zelené a bílé jsou určené pro běžné nošení. "Mám ráda Fišárkovou právě proto, že její modely si lze bez potíží obléci. Můžu se v nich cítit originálně a zároveň pohodlně," řekla paní Alice z Prahy.

Vystoupení na mole se neslo v melancholické náladě, která souvisela s podtitulem Na jaře smutná. "Když jsem začala vytvářet první návrhy, byla jsem právě smutná, i když jaro by mělo být spíše veselé," vysvětlila Fišárková. Právě momentální nálada dokresluje kolekci a zároveň dodává příběh a atmosféru módní přehlídce. "Neznamená to ale, že kdo si některý z modelů oblékne, bude smutný. Naopak, mnohé působí velmi vesele," dodala.

Celá kolekce láká k procházce na pláži. Zajímavé doplňky zvýrazňují modely.

Většina návrhů je určena pro ženy. Potlesk sklidili i muži, kteří předvedli trika s kapucemi, bavlněné kalhoty a originální saka. Aplausem odměnili diváci dlouhé bílé zavinovací šaty i závěrečný vstup na scénu desetileté dcery Fišárkové, která už mamince mluví do řemesla. "Má různé poznámky, občas trefné, občas je trochu drzá. Minulý týden oznámila šéfové dílny, že až bude velká, tak vše převezme," pochlubila se návrhářka, která se tak o to, komu předá zavedenou firmu, zřejmě bát nemusí. "Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne," poznamenala Fišárková, která je trojnásobnou držitelkou titulu Výtvarník sezony.

,
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.