17. ledna 2011 13:30 Lidovky.cz > Relax > Móda

Nejodvážnější róby aneb Co oblékly herečky na Zlaté glóby?

Angelina Jolieová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolieová | foto: Reuters

LOS ANGELES Červený koberec, po kterém kráčely hvězdy světového filmu při předávání prestižních cen Zlatý glóbus, dostál své pověsti místa, na kterém jsou k vidění některé z nejzajímavějších a nejživelnějších módních kreací v Hollywoodu. Podívejte se na šaty hereček, které módní kritiky zaujaly nejvíc:

Slavnostnímu předávání cen Zlatyý glóbus dopomohly i herečky, které se nebály při volbě šatů a módních doplňků pro slavnostní večer riskovat.

Helena Bonham Carterová

Jednou z nich byla Angličanka Helena Bonham Carterová, která se po koberci prošla ve střevících, z nichž jeden byl červený a druhý zelený. K nezvyklé kombinaci herečka, která se již několikrát dostala na čelní místa žebříčků nejhůře se oblékajících hvězd, přidala ještě pestrobarevné koktejlové šaty a svérázný účes.

Olivia Wildeová

Pozadu nezůstala ani americká herečka Olivia Wildeová, která se představila v obrovských plesových šatech čokoládové barvy. "Jsem nadměrný náklad, udělejte mi místo," žertovala Wildeová. "Ráda nosím velké šaty, je to zábava. Chodíme na tolik večírků v tomhle městě, glóby jsou příležitostí pohrát si s módou," řekla také.

K vidění ale v hotelu Beverly Hilton, kde se ceny předávaly, byly i běžnější šaty zelené, červené, modré nebo černé barvy.

"Nevidím žádný všeobecný trend. Není to všechno o šatech bez ramínek nebo jednom směru - jak tomu bylo v minulosti. Vždy doufáte, že uvidíte osobitost, a teď jste se jí dočkali," je přesvědčena Cindy Weber Clearyová z časopisu InStyle.

Angelina Jolieová a Brad Pitt

Například Angelina Jolieová se ji snažila vyjádřit zelenými mírně se třpytícími šaty s dlouhými rukávy, které černým oblekem s klasickým motýlkem dobře doplňoval Brad Pitt.

Catherine Zeta-Jonesová a Michael Douglas

Catherine Zeta-Jonesová, kterou doprovázel Michael Douglas, zase zvolila nadýchané šaty z organtýnu bez ramínek v tmavě zelené barvě.

Halle Berryová

Michelle Pfeifferová dala přednost jednoduchému modelu modré barvy od Rolanda Moureta, zatímco Halle Berryová zaujala v krátkých černých šatech minimalistického designu značky Nina Ricci, jež podle AP jistě vážily méně než diamantové náramky, které jí zdobily obě zápěstí.

Eva Longoriová

Smyslnými a elegantními černými šaty s černou mašlí a diamantovou broží v pase se uvedla Eva Longoriová.

Jennifer Lopezová
Jennifer Lopezová zvolila odlehčenou bílou kreaci od Zuhaira Murada.

Michelle Williamsová
Michelle Williamsová oblékla šaty krémové barvy zdobené květy.

Cenu za nejlepší výkon v hlavní ženské roli obdržela Natalie Portmanová za ztvárnění baletky pronásledované paranoidními vizemi v dramatu Černá labuť

Natalie Portmanová, která čeká své první dítě, schovala rostoucí bříško pod dlouhé narůžovělé šaty ozdobené jasně červenou růží. "(Šaty) byly velmi vhodné pro mé tělo v tuto chvíli. Je to tak trochu kamufláž," řekla o svých šatech herečka, jejíž krk zdobily diamanty od klenotnické firmy Tiffany & Co.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz