Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Nový módní hit: po kroksech přicházejí žabí boty

Móda

  9:17
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ani bosa, ani obutá měla ve známé pohádce přijít Chytrá horákyně. V tzv. "fivefinger shoes" – čili pětiprstých, či dokonce žabích botách – by se jí to podařilo. Po "kroksech" přichází do módy další obuvnický hit. Oba spojuje to, že je nosí mnohé celebrity.

Nový obuvnický hit - žabí boty. foto: Reprofoto

Zatímco však kroksy jsou dnes jen nezbytnou součástí nabídky vietnamských tržišť, pětiprstým botám věnují pozornost i ortopedové. Mnozí z těch, kteří žabí boty obuli, si je totiž nemohou vynachválit. Poukazují na to, že chůze v nich je nezvykle příjemná a hlavně na rozdíl od jiných i zdravá.

Nový obuvnický hit - žabí boty.

Kolem pětiprstých bot se na rozdíl od kroksů rozběhla i rozsáhlá diskuse mezi ortopedy a dalšími lékaři. Jedná se o to, zda by se člověk neměl kvůli svému zdraví vrátit do doby, kdy ještě chodil bos.

Nový obuvnický hit - žabí boty.

"Pětiprsté boty dávají člověku příjemný pocit chůze na boso, přitom ale chrání nohu před zraněním," říká Jan Valeška, který je prodává v Česku.

Nový obuvnický hit - žabí boty.

Lidé tak vnímají nerovnosti na povrchu, stejně jako kdyby byli bosí, což má údajně velmi pozitivní účinky na lidské zdraví, včetně posilování důležitých svalů a stability nohy či zlepšení koordinace pohybu.

Další zajímavosti o novém módním hitu si přečtěte ve středečním vydání deníku

Autor:
Témata: obuv, Česko

AURES Holdings a.s.
Automechanik - Brno (A12270)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč