Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oprašte svůj šatník. Je tu Jarní Code:Mode

Móda

  13:55aktualizováno  15. dubna 10:55
Chystáte se přivítat jaro nějakým pěkným módním kouskem? Pořídit ho můžete o víkendu v industriálním prostoru bývalé tovární haly Karlin Hall. Koná se tu módní festival Jarní Code:Mode. Opět nabídne originální autorskou tvorbu, ale i kulturní akce.

Módní akce Code:Mode 2010 foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

V Karlíně se od pátku do neděle představí na 150 českých a slovenských návrhářů. Podle pořadatelů je cílem akce, kterou pořádá občanské sdružení Vzory, nabídnout návštěvníkům atraktivní módu i rozmanitý kulturní program.

"Snažíme se, aby to byla kulturní událost. Je to zároveň jakási služba veřejnosti. Chceme nabídnout obyvatelům Prahy i výletníkům prostor, kde mohou kreativně strávit volný čas. Mohou tady nakoupit, ale také si užít zábavy," řekla za pořadatele Jovanka Vlčková.

Módní akce Code:Mode 2010

Upozornila, že návštěvníci budou moci vybírat z produkce návrhářů, šperkařů a dalších tvůrců, kteří si zakládají na neotřelém a nápaditém designu. Mimo oblečení budou ve stáncích knihy, bytové doplňky nebo dekorativní předměty.

Módní akce Code:Mode 2010

Nejde však prý o klasický veletrh. Součástí akce budou také divadelní představení pro dospělé i děti, hry, módní přehlídky, výtvarná a animační dílna, taneční či hudební program.Návštěvníky festivalu podle Vlčkové přitahuje kontakt s tvůrci, kteří si zakládají na alternativním designu. "Zajímají se o originální šperky, oblečení nebo bytový design, které většinou vyhledávají na internetu. Stále není dostatek příležitostí, kde by je mohli najít," uvedla. Autoři pak oceňují zpětnou vazbu s klienty, kterou při prodeji přes internet většinou nemají.

Podle pořadatelů se letos o účast na festivalu, který se koná od roku 2006, zajímalo asi 250 návrhářů. Vybráno bylo kvůli kapacitě prostoru asi 150 autorů. "Výrobky musí být originální, zajímavé a běžně nedostupné. Nestavíme žádné bariéry mezi tím, zda jde o profesionály nebo amatéry," vysvětlila Vlčková kritéria pro výběr účastníků akce.

Módní akce Code:Mode 2010

Navštívit festival mohou zájemci o alternativní módu letos zdarma. Podle pořadatelů je však stále větší problém sehnat adekvátní prostory pro podobný projekt. V karlínské hale, kde se v minulosti konala například soutěž krásy Česká Miss a kterou developerská společnost Karlín Group loni prodala podnikateli Zdeňku Bakalovi, se akce letos koná naposled. V budoucnu by prý vstup na festival alternativní módy mohl být zpoplatněn.

Další informace na webové stránce www.codemode.cz.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat