Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Móda

Oprašte svůj šatník. Je tu Jarní Code:Mode

Módní akce Code:Mode 2010 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní akce Code:Mode 2010 | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Chystáte se přivítat jaro nějakým pěkným módním kouskem? Pořídit ho můžete o víkendu v industriálním prostoru bývalé tovární haly Karlin Hall. Koná se tu módní festival Jarní Code:Mode. Opět nabídne originální autorskou tvorbu, ale i kulturní akce.

V Karlíně se od pátku do neděle představí na 150 českých a slovenských návrhářů. Podle pořadatelů je cílem akce, kterou pořádá občanské sdružení Vzory, nabídnout návštěvníkům atraktivní módu i rozmanitý kulturní program.

"Snažíme se, aby to byla kulturní událost. Je to zároveň jakási služba veřejnosti. Chceme nabídnout obyvatelům Prahy i výletníkům prostor, kde mohou kreativně strávit volný čas. Mohou tady nakoupit, ale také si užít zábavy," řekla za pořadatele Jovanka Vlčková.

Módní akce Code:Mode 2010

Upozornila, že návštěvníci budou moci vybírat z produkce návrhářů, šperkařů a dalších tvůrců, kteří si zakládají na neotřelém a nápaditém designu. Mimo oblečení budou ve stáncích knihy, bytové doplňky nebo dekorativní předměty.

Módní akce Code:Mode 2010

Nejde však prý o klasický veletrh. Součástí akce budou také divadelní představení pro dospělé i děti, hry, módní přehlídky, výtvarná a animační dílna, taneční či hudební program.Návštěvníky festivalu podle Vlčkové přitahuje kontakt s tvůrci, kteří si zakládají na alternativním designu. "Zajímají se o originální šperky, oblečení nebo bytový design, které většinou vyhledávají na internetu. Stále není dostatek příležitostí, kde by je mohli najít," uvedla. Autoři pak oceňují zpětnou vazbu s klienty, kterou při prodeji přes internet většinou nemají.

Podle pořadatelů se letos o účast na festivalu, který se koná od roku 2006, zajímalo asi 250 návrhářů. Vybráno bylo kvůli kapacitě prostoru asi 150 autorů. "Výrobky musí být originální, zajímavé a běžně nedostupné. Nestavíme žádné bariéry mezi tím, zda jde o profesionály nebo amatéry," vysvětlila Vlčková kritéria pro výběr účastníků akce.

Módní akce Code:Mode 2010

Navštívit festival mohou zájemci o alternativní módu letos zdarma. Podle pořadatelů je však stále větší problém sehnat adekvátní prostory pro podobný projekt. V karlínské hale, kde se v minulosti konala například soutěž krásy Česká Miss a kterou developerská společnost Karlín Group loni prodala podnikateli Zdeňku Bakalovi, se akce letos koná naposled. V budoucnu by prý vstup na festival alternativní módy mohl být zpoplatněn.

Další informace na webové stránce www.codemode.cz.

, ,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?