Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Čekstajl

Svět vzpomíná na 90. léta jinak než my. Seriál o Pamele Andersonové vzkřísil i její džínové šortky

Na vrcholu. V roce 1992 ochromil televizní obrazovky seriál Pobřežní hlídka a s ním půvabná plavčice C. J. Parkerové v podání tehdejší ikony Pamely Andersonové. foto: Getty images

Zatímco v české kotlině vzpomínáme na devadesátá léta s upachtěnými policisty v populární minisérii České televize, v Americe si tehdejší dobu připomínají s půvabnou záchranářkou v červených plavkách.
  5:00

Televize Hulu totiž na začátku února uvedla premiéru dlouho očekávaného seriálu Pam & Tommy, který upozorňuje na bouřlivý vztah herečky a modelky Pamely Andersonové s bubeníkem Tommym Leem.

Legendární playmate potkala člena skupiny Mötley Crüe v roce 1994 a vzala si ho již čtyři dny po prvním setkání. Krátké manželství potetovaného rockera se seriálovou hvězdou zaniklo roku 1998 a bylo poznamenáno krádeží jejich velmi intimní videonahrávky z líbánek.

Nový seriál tak na sebe poutá pozornost nejen hambatými scénami, ale i kostýmy, které uspokojují hlad po módě z devadesátek. Při této příležitosti módní redaktoři sahají do archivů a vytahují na světlo staré snímky, které Pamelu vyzdvihují na stylový piedestal.

Reklamní svět ji objevil v roce 1989, když krásnou dvaadvacetiletou Kanaďanku zachytila během fotbalového zápasu velkoplošná televize. Právě tam si jí všiml výrobce piva Lebatt a Pamelu oslovil, aby se stala jejich tváří. Pózování před fotoaparátem v Andersonové, která se do té doby živila jako cvičitelka ve fitness centru, zažehlo touhu proslavit se v zábavním průmyslu.

Herečka Lilly Jamesová, která Andersonovou hraje, nosí platinové vlasy vyčesané...

A tak také udělala. Začala fotit pro magazín Playboy a zahrála si v populárním sitcomu Kutil Tim. V roce 1992 ale přišla nabídka zahrát si plavčici C. J. Parkerovou v seriálu Pobřežní hlídka. Právě role záchranářky v proklatě vykrojených plavkách vytvořila z Pamely vzor krásy, který zdobil v 90. letech nejednu garáž a šatní skříňku. Úvodní znělka, v níž běží po pláži ve zpomaleném záběru, už asi navždy zůstane jejím nepřekonatelným výkonem.

V novém osmidílném seriálu ale kostýmní výtvarníci vzkřísili kompletní módní styl této blonďaté divy. Herečka Lilly Jamesová, která Andersonovou hraje, nosí platinové vlasy vyčesané do vysokého ledabylého drdolu, vyfoukanou ofinu a dokonalou manikúru, stejně jako nezapomenutelné rty orámované tmavou konturkou. Na sobě má těsné minišaty s hranatým výstřihem, upnutá body v krátkých džínových šortkách, korzety a spoustu latexových i perleťových materiálů.

Herečka Lilly Jamesová, která Andersonovou hraje, nosí platinové vlasy vyčesané...

Majitelku slavného silikonového poprsí dnes kostýmní výtvarnice seriálu Kameron Lennoxová popisuje jako mix Brigitte Bardotové a kosmonautky Barbarelly šmrncnuté rock’n’rollem. Tvůrci seriálu navíc mají Pamelu za silnou, sebevědomou ženu, která obstála i ve velmi těžkých časech, čímž prý dokáže inspirovat dodnes. Nesmrtelného odkazu této živoucí Barbie si jsou zřejmě vědomi i další. Dnes čtyřiapadesátiletou Pamelu, pětkrát rozvedenou matku dvou dětí, zvou na své přehlídky i takové módní domy jako Balmain nebo Chanel.

Navíc ji pojí dlouholeté přátelství s britskou návrhářkou a matkou punku Vivienne Westwoodovou. Osmdesátiletá provokatérka Pamelu již několikrát oslovila, aby jí zapózovala v módní kampani nebo v jejích modelech vyšla na molo. A kromě záliby v korzetech tuto kontrastní dvojici spojuje aktivní podpora organizace PETA či Juliana Assange.

Pamelina vylepšená tvář a legendární skromné outfity dnes nacházejí u instagramové generace pochopení, slavná krasavice je ale inspirující i v jiných ohledech. Minulý rok se Andersonová stáhla ze všech sociálních sítí, neboť chce prý svůj volný čas trávit čtením a procházkami v přírodě. A na nový seriál z doby své největší slávy se prý rozhodně dívat nehodlá.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...