Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ponožky jsou spodní prádlo. Do sandálů prostě nepatří

Móda

  15:15
Oblékat se vkusně a přitom neutratit majlant. Jak na to? "Zaměřte se hlavně na doplňky. A především se oblékejte slušně, čistě a nebojte se do toho dát trochu hravosti," poradila v on-line rozhovoru serveru Lidovky.cz módní pekelnice Ada.
Ponožky v sandálech, ilustrační foto

Ponožky v sandálech, ilustrační foto foto: Shutterstock

Na svém blogu www.modnipeklo.cz se zabývá stylem a oblečením Čechů a Češek. V on-line rozhovoru se módní blogerka Ada zamyslela nad tím, proč se tolik lidí o svůj zevnějšek nestará: "Nejspíš za to může rozšířená domněnka, že nestarat se o nějakou pitomou módu je ctnost, a kdo se o ni stará, je povrchní pitomec," vysvětlila.

Podle ní ale opravdu není potřeba neustále kupovat nové značkové oblečení. "Hezky se můžete oblékat i s minimálními financemi, stačí trochu invence," říká.

Jak tedy na to? Hrajte si s doplňky a nebojte se experimentovat. "Doplňky jsou osvědčený první krok k originálnímu stylu. Ale aby byl opravdu originální, určitě to chce něco víc - hlavně sebevědomí, hrát si, zkoušet a nebát se, že budu občas vypadat jako pitomec, protože tomu se nelze vyhnout. Pokud to pro vás není, klidně se spokojte s tím "sluší mi to", to je přece taky super," radí Ada.

ČTĚTE CELÝ ON-LINE ROZHOVOR:

Módní blogerka Ada.

Největší prohřešky české módy?

Odpovědi módní blogerky Ady čtěte ZDE

Dotazů na přísnou módní kritičku přišlo veliké množství. Mezi nimi nemohla chybět otázka na ponožky v sandálech. Proč bychom se jich měli vyvarovat? "Protože ponožky jsou spodní prádlo, které by mělo být vidět co nejméně. Chlap v ponožkách do půlky lýtek není zrovna pohled pro bohy," tvrdí módní blogerka. Výjimky ovšem připouští: "Ponožky jako zakrývadlo nepěkných pařátů ovšem beru, to je pak vážně lepší než se na to koukat," dodává.

Chlap v ponožkách není zrovna pohled pro bohy, říká blogerka Módního pekla.

Také nad oblečením do společnosti by se podle ní měli Češi zamyslet. "Do divadla patří společenské šaty ("malé černé" - nemusejí být nutně jen černé), ne letní šaty na ven," říká. Na lehčí žánr by ale letní šaty odpustila.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak sama říká, rozhodně nechce nikomu nic diktovat: "Nechci, aby to lidé s módou nějak extra přeháněli, to koneckonců záleží na každém, trochu té soudnosti a zamyšlení nad vlastním vzhledem by mi stačilo," dodává Ada. A jaký má názor na oblečení politiků? "Politikům jsem ochotná odpustit i pytel od brambor převázaný šňůrou na prádlo, když budou pořádně dělat svoji práci," uzavřela s úsměvem.  

Autor:
Témata: móda, ponožky, oděv