Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Ponožky jsou spodní prádlo. Do sandálů prostě nepatří

Ponožky v sandálech, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ponožky v sandálech, ilustrační foto | foto: Shutterstock

Oblékat se vkusně a přitom neutratit majlant. Jak na to? "Zaměřte se hlavně na doplňky. A především se oblékejte slušně, čistě a nebojte se do toho dát trochu hravosti," poradila v on-line rozhovoru serveru Lidovky.cz módní pekelnice Ada.

Na svém blogu www.modnipeklo.cz se zabývá stylem a oblečením Čechů a Češek. V on-line rozhovoru se módní blogerka Ada zamyslela nad tím, proč se tolik lidí o svůj zevnějšek nestará: "Nejspíš za to může rozšířená domněnka, že nestarat se o nějakou pitomou módu je ctnost, a kdo se o ni stará, je povrchní pitomec," vysvětlila.

Podle ní ale opravdu není potřeba neustále kupovat nové značkové oblečení. "Hezky se můžete oblékat i s minimálními financemi, stačí trochu invence," říká.

Jak tedy na to? Hrajte si s doplňky a nebojte se experimentovat. "Doplňky jsou osvědčený první krok k originálnímu stylu. Ale aby byl opravdu originální, určitě to chce něco víc - hlavně sebevědomí, hrát si, zkoušet a nebát se, že budu občas vypadat jako pitomec, protože tomu se nelze vyhnout. Pokud to pro vás není, klidně se spokojte s tím "sluší mi to", to je přece taky super," radí Ada.

ČTĚTE CELÝ ON-LINE ROZHOVOR:

Módní blogerka Ada.

Největší prohřešky české módy?

Odpovědi módní blogerky Ady čtěte ZDE


Dotazů na přísnou módní kritičku přišlo veliké množství. Mezi nimi nemohla chybět otázka na ponožky v sandálech. Proč bychom se jich měli vyvarovat? "Protože ponožky jsou spodní prádlo, které by mělo být vidět co nejméně. Chlap v ponožkách do půlky lýtek není zrovna pohled pro bohy," tvrdí módní blogerka. Výjimky ovšem připouští: "Ponožky jako zakrývadlo nepěkných pařátů ovšem beru, to je pak vážně lepší než se na to koukat," dodává.

O ponožkách v sandálech nic neříká ani program ČSSD

Chlap v ponožkách není zrovna pohled pro bohy, říká blogerka Módního pekla.

Také nad oblečením do společnosti by se podle ní měli Češi zamyslet. "Do divadla patří společenské šaty ("malé černé" - nemusejí být nutně jen černé), ne letní šaty na ven," říká. Na lehčí žánr by ale letní šaty odpustila.

ČTĚTE TAKÉ:


Jak sama říká, rozhodně nechce nikomu nic diktovat: "Nechci, aby to lidé s módou nějak extra přeháněli, to koneckonců záleží na každém, trochu té soudnosti a zamyšlení nad vlastním vzhledem by mi stačilo," dodává Ada. A jaký má názor na oblečení politiků? "Politikům jsem ochotná odpustit i pytel od brambor převázaný šňůrou na prádlo, když budou pořádně dělat svoji práci," uzavřela s úsměvem.  

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....