Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šišková se v New Yorku předvedla na prestižní přehlídce návrhářů

Móda

  11:09
NEW YORK - Zlínská návrhářka Šárka Šišková se v New Yorku představila na prestižní přehlídce nezávislých návrhářů Nolcha Fashion Week. Stala se tak jediným českým zástupcem, který v New Yorku ukázal svou tvorbu během nynějšího týdne módy.

Zlínská návrhářka Šárka Šišková mezi modelkami. foto: ČTK

Své modely spolu se dvěma dalšími návrhářkami za nemalého zájmu místních médií předvedla v České národní budově.

Zlínská návrhářka Šárka Šišková na módním molu.

Šišková svou účast na akci, která by mohla představovat odrazový můstek pro její další kariéru, označila za splněný sen, za nímž stojí mnoho tvrdé práce. "Já bych chtěla prodávat svoje modely nejen v New Yorku, ale i ve světě, aby někdo o moji práci stál, aby si ji kupoval, to je můj cíl," řekla po přehlídce ČTK.

Dodala, že její prezentace v New Yorku je maximem toho, čeho může dosáhnout ze svých prostředků. Návrhářka proto hledá investora, jenž by jí umožnil dále se rozvíjet. "Doufám, že přijde nějaká nabídka, která by mi pomohla uskutečnit můj sen, tedy dělat svůj design, ale nemuset se starat o obchod," uvedla.

Zlínská návrhářka Šárka Šišková mezi modelkami.

Prosadit se ve světě módy, zvláště v New Yorku, který je jedním z hlavních módních měst světa, přitom není levná záležitost. "Uchytit se" v New Yorku jako nová módní značka přijde nejméně na půl milionu dolarů (asi 8,6 milionu korun), řekl ČTK před přehlídkou William H. Byrnes. Ten na Nolcha Fashion Week přijel z Kalifornie právě proto, aby zde hledal nové talenty, do nichž by bylo možné investovat.

Týden módy v New Yorku.

Šišková na newyorské přehlídce převedla část ze své čtyřicetidílné kolekce Planety. Krása podle ní spočívá v různosti. "Já prostě si nedokážu vybrat jednu látku a udělat 20 modelů z jedné látky," podotkla.

Nolcha Fashion Week je přehlídka nezávislých módních návrhářů, jež představuje určitý protipól k "velkým jménům", které se účastní vlastního týdne módy. Koná se již posedmé. Vedle Šiškové se v úterý v České národní budově představily ještě australské návrhářky Sue Vanikiotisová a Suzie Rose Vellaová.

Autor: