20. srpna 2009 13:46 Lidovky.cz > Relax > Móda

V Čechách se budou předávat módní Oscaři. Přijede i Cindy Crawford

Cindy Crawford | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cindy Crawford | foto: Reprofoto

PRAHA Módní ceny Elle Style Awards, které jejich pořadatelé označují za určité módní oscary, by měly letos zavítat i do České republiky. Slavnostní udílení by se mělo konat 5. listopadu v Praze za účasti domácích i zahraničních celebrit. Účast prý přislíbily i světové topmodelky Cindy Crawford a Claudia Schiffer. Sdělila to PR manažerka projektu Eva Tomčiaková.

Při udílení cen Elle Style Awards jsou oceňovány osobnosti ze světa módy a showbyznysu. Každá z pořádajících zemí si může upravit kategorie, kromě nejlepších modelů a modelek nebo návrhářů a návrhářek v různých odvětvích se volí také například žena roku, módní ikona, nejlepší herec a herečka nebo nejlepší hudební počin.

Ceny přitahují celebrity ze světa módy, filmu i hudby. Minulých ročníků se zúčastnily osobnosti jako Sienna Miller, Courtney Love, Penelope Cruz, Cate Blanchett, Kylie Minogue, Amy Winehouse, Vivienne Westwood, Naomi Campbell nebo Karolina Kurková.

Za loňský rok se nejlepším hercem stal známý milovník plastických operací Mickey Rourke. Nejlepší herečkou byla vyhlášena Keira Knightley a ženou roku zpěvačka Kylie Minogue. Módními ikonami se za poslední roky staly například herečky Kate Hudson a Courtney Love nebo módní návrhářka Stella McCartney.

Soutěž se poprvé představila před 12 lety v Londýně. K Velké Británii se postupem času přidaly další evropské země jako Španělsko, Švédsko, Belgie či Nizozemsko. Soutěž se těší velké popularitě také v Asii, v Česku bude letos uvedena poprvé.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz