Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Londýně vydraží šaty, ve kterých Kate 'sbalila' prince Williama

Móda

  8:38
LONDÝN - Průhledné šaty z černé krajkoviny, které podle některých sehrály klíčovou roli pro sblížení britského prince Williama a jeho nastávající, půjdou 17. března v Londýně do dražby. Oznámila to londýnská aukční síň Kerry Taylor. Výnos půjde na dobročinné účely.

Průhledné krajkové šaty, které okouzlily prince Williama. foto: Reuters

Kate Middletonová, kterou si William bere 29. dubna, měla na sobě tyto šaty (a pod nimi černé prádlo) v roce 2002 na módní přehlídce pořádané pro charitativní účely na Saintandrewské univerzitě ve Skotsku, kde oba studovali. Do té doby byli jenom přáteli. Jejich hlubší vztah začal krátce poté a někteří novináři podle agentur tvrdí, že roznětkou byl právě zmíněný Katin úbor. William, který tehdy seděl v první řadě a za místo zaplatil v přepočtu 5800 korun, prý udělal první krok ještě tentýž večer.

Aukční síň předpokládá, že šaty mohou být prodány za víc než 8000 liber (240.000 korun). Navrhla je tehdejší studentka módy Charlotte Toddová.

Kate a William oznamují novinářům zasnoubení.

"Je-li pravda, že tento můj výtvor pomohl proměnit princův zájem o Kate z platonického na romantický, jak se tvrdí, pak jsem ráda, že jsem v tom hrála nějakou roli, i když malou. Když jsem ten kus šila, nikdy jsem si nepředstavovala, že by jednou mohl být tak důležitý," řekla Toddová.

Byl prý zamýšlen jako sukně, ale Kate Middletonová ho použila jako krátké šaty.

V téže aukci budou nabídnuty ke koupi také dvoje šaty, které nosila Williamova matka princezna Diana.

Autor: