Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Olomouci vzniká škola modelingu, povede ji topmodelka

Móda

  13:00
OLOMOUC - Nejen správnému držení těla, líčení či chůzi, ale i etiketě či relaxačním cvičením a zvládání stresu se naučí dívky, které absolvují školu modelingu v Olomouci. Po patnáctileté kariéře na světových předváděcích molech ji v těchto dnech otevírá bývalá topmodelka Andrea Šebková Rossini.

Modelka a moravská rodačka Andrea Šebková. foto: ČTK

Škola je určena nejen budoucím modelkám či účastnicím soutěží krásy, ale i ostatním dívkám, řekla dnes novinářům Šebková Rossini.

Moravská rodačka absolvovala obdobnou školu přes 17 lety v Praze. "Škola mi tehdy velmi pomohla, proto jsem se rozhodla po skončení vlastní kariéry dívkám pomáhat. V osnovách budeme klást velký důraz na psychickou přípravu dívek, které většinou nemají tušení, co je v zahraničí ve světě velkého modelingu čeká," vysvětlila.

Součástí výuky bude i herecká průprava, etiketa, strategie modelingu, asertivita, psychologie, zásady zdravé výživy, body fitness, angličtina a další předměty. "Získané vědomosti jsou důležité nejen pro budoucí modelky, ale i pro ostatní dívky, které se chtějí uplatnit v jakékoliv oblasti života," doplnila modelka, která spolupracovala s modelingovými agenturami v Itálii, Řecku, Velké Británii, Německu, Švýcarsku či USA.

Studentky čeká výuka po osm víkendů, kapacita je 15 až 20 dívek. Zájemkyně za výuku zaplatí 12.000 korun, nejprve ale musejí projít castingem. První se uskuteční v sobotu v Olomouci. Jediným omezením je věk nejméně 14 let.

Topmodelka uvažuje i o založení vlastní agentury. "Není nutné, aby do ciziny odcházely mladičké dívky ve 14 letech. Nejprve by si měly udělat střední školu a první zkušenosti v cizině sbírat třeba o prázdninách," soudí mladá žena.

Podle ní jsou české dívky světovými agenturami velmi vyhledávané, neboť patří k nejkrásnějším. Musejí se ale především naučit zvládat stres a počáteční odmítnutí. "Zpočátku chodíte na castingy, na nichž vás z 99 procent odmítnou. Právě toto je velmi stresující a když se k tomu přidá cizí prostředí, neznalost cizího jazyka a podobně, řada dívek raději sbalí kufry a vrátí se domů. Já je chci připravit na to, aby se staly vynikajícími reprezentantkami české krásy," dodala žena, která by se ráda po skončení aktivní kariéry věnovala i mateřským povinnostem.

Třiatřicetiletá žena absolvovala gymnázium v Rýmařově a poté udělala kariéru v cizině. Účastnila se přehlídek pro Versace, Max Mara, Valentino, Christian Dior a řadu dalších značek. V Itálii získala titul Miss alpských zemí a v roce 1998 se stala vítězkou Elite Model Look v Aténách.

Autor: