Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čekstajl

Jednobarevné svátky. Co chtěla královská rodina naznačit modrou barvou?

Generálka na korunovaci? Britská královská rodina dala outfity najevo, že drží při sobě. foto: Profimedia

Proč Kate Middletonovou všichni tak milují? Možná proto, že se z obyčejné dívky stala dokonalou princeznou – perfektně štíhlá s hladkými vlasy a zářivou pletí. Od roku 2011, kdy si Catherine vzala nejžádanější partii v britském království, se jí navíc vytříbil vkus a dnes nosí skvělé módní volby od předních anglických i zahraničních oděvních designérů.
  8:00

A nejen to. Princezna z Walesu se usmívá, ač ji v těhotenství zkouší dlouhé měsíce trvající nevolnosti, ač několik hodin po porodu chce celá země vidět jejího potomka, ač její děti dostanou na veřejnosti totální záchvat vzteku. Milovaná Kate stále drží a pečlivě naplňuje předobraz vysněné budoucí královny britské monarchie.

Své kouzlo Catherine aplikovala i o Velikonocích, kdy se královská rodina účastnila mše v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. V mnoha ohledech se jednalo o výjimečný okamžik. Jednak šlo o první velikonoční svátky bez královny Alžběty II., která zemřela loni v září, jednak se následník trůnu, princ William, dostavil na tuto událost poprvé v plné rodinné sestavě – tedy i se čtyřletým princem Louisem.

Generálka na korunovaci? Britská královská rodina dala outfity najevo, že drží...

Příchod to byl velkolepý. Všechny vedl nový král Karel III. s královnou Camillou, oba odění do zářivě modré barvy. Ve stejném tónu je doprovodila i rodina z Walesu. Tedy William v modrém obleku a Kate v královsky modrých kabátových šatech od značky Catherine Walker. U té se velmi ráda oblékala i princezna Diana a tento model jsme na Kate viděli už loni, stejně jako recyklovaný modrý klobouček od značky Lock & Co. Ten skvěle ladil s psaníčkem od Emmy London a zásnubním prstenem zděděným po tchýni.

Bohatou špetkou roztomilosti byla i přítomná drobotina. Devítiletý George se dostavil jako malý gentleman, sedmiletá princezna Charlotte oblékla květované šaty se zářivě modrými punčochami a debutující Louis zazářil v modrých šortkách a vtipné kravatě se vzorem jízdních kol.

Zatímco jiným nedá spát, že si Kate nalakovala nehty odvážně na rudo, čímž měla porušit své osobní zvyklosti i nepsané královské pravidlo doporučující bezbarvou manikúru, podle Čekstajlu je mnohem zajímavější onen odstín výrazně modré. Co jím chtěla královská rodina naznačit?

Generálka na korunovaci? Britská královská rodina dala outfity najevo, že drží...

Modrá je symbolickou barvou čistoty, víry, naděje a nových začátků. Ne náhodou si ji zřejmě zvolil Karel III. na svůj nový oficiální portrét. Stejně tak královna Camilla se od dob zveřejnění tohoto snímku neobjevila na veřejnosti v jiné než modré barvě.

Vzpomeňme, že naposledy se představitelé monarchie skupinově zahalili do vínové, a to u příležitosti vánočního koncertu. V té době internetová televize Netflix vysílala třaskavý dokument Harry & Meghan s pikantními detaily z královského zákulisí. Modrá volba je tak možná připomínkou, že očekávaná korunovace se blíží. Již za necelý měsíc se ukáže, zda rodina bude chtít dát najevo svou jednotu jedinou barvou.

O to zajímavější bude sledovat, jakou barevnou symboliku zvolí odpadlík princ Harry, který na slávu dorazí bez své manželky Meghan. Bude i on chtít být v modrém týmu?

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...