11. května 2010 18:14 Lidovky.cz > Relax > Móda

Vykrojené plavky? Raději až po setmění, radí ženám britský list

Vykrojené plavky jsou hitem letošní sezony, britský list ale říká "raději ne". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vykrojené plavky jsou hitem letošní sezony, britský list ale říká "raději ne". | foto: Shutterstock

LONDÝN V této sezoně pofrčí plavky vystřižené na bocích tak hluboko, že jejich hořejšek a spodek spojuje jen úzký proužek látky. Koupejte a opalujte se ale radši dál v bikinkách nebo v jednodílných plavkách a ty vykrojené noste radši až po setmění a spolu s nimi třeba sarong.

Svým čtenářkám to radí britský list The Daily Telegraph.

Napsal, že když se loni v tomto novém modelu objevila na jihofrancouzské pláži britská zpěvačka Cheryl Coleová, rozdělila národ - podle jedněch vypadala jako nádherná bohyně, podle druhých ji inspirovaly "mankini", ve kterých se objevil komik Sacha Baron Cohen ve filmu Borat.

Plavky, které měla na sobě Coleová, ovšem stály 450 liber (9000 korun) a byly z dílny americké návrhářky Melissy Odabashové, která s jedním ze svých modelů plavek pronikla až na obálku amerického časopisu Glamour.

Teď to vypadá, že vykrojené plavky se stávají vyvoleným oblečením celebrit a nejšmrncovnějším hitem hlavní ulice.

List ovšem upozorňuje, že dostat se do nich může vyžadovat nejvyšší stupeň schopnosti zkroutit tělo a že po nich zůstávají velmi zvláštní a nehezké linie opálení.

Verdikt? Na koupání a vyhřívání se u bazénu si nechte svoje bikiny nebo plavky vcelku a používejte ty vykrojené jako legrační dovolenkový doplněk garderoby spolu se sarongem, až zajde slunce, uzavřel deník.

ČTK