Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Zlatostříbrné svítící modely Liběny Rochové oslnily Kampu

Módní show v pražském Museu Kampa představila poslední kolekci a skleněné šperky návrhářky Liběny Rochové (vlevo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní show v pražském Museu Kampa představila poslední kolekci a skleněné šperky návrhářky Liběny Rochové (vlevo). | foto: ČTK

Zlatostříbrné svítící modely představila v úterý ve stylovém prostředí pražského Musea Kampa v Sovových mlýnech módní návrhářka Liběna Rochová. Součástí její nové kolekce nazvané Timeless Night jsou také originální skleněné šperky, které vytváří společně s firmou Ajeto.

"Je to spíše sochařský přístup k oděvní tvorbě, inspirativní kolekce vyrobena z netradičních materiálů," řekla Rochová. Modely mají nádech snu a z toho vycházela také choreografie představení jakoby zahaleného v mlze.

Módní show v pražském Museu Kampa představila poslední kolekci a skleněné šperky návrhářky Liběny Rochové.

Designérka, která si libuje ve využití netradičních materiálů pro oděvní tvorbu, pracuje mimo jiné s papírem, kovem, gumou nebo dráty. Sklo pak podle ní nabízí výjimečné možnosti ve šperkařském designu. "Sklo mě vždy přitahovalo. Nemusí to být křehký materiál. Je však náročnější na nošení. Jde o jakési sochařské objekty," uvedla.

Módní show v pražském Museu Kampa představila poslední kolekci a skleněné šperky návrhářky Liběny Rochové.

Pro svou módní performanci vybrala Rochová muzeum v Sovových mlýnech již tradičně. V minulosti tam představila například modely s papíru. "Prostředí Musea Kampa má úžasnou energii. Moje tvorba patří možná spíše do galérií než do obchodu," uvedla. Novou kolekci Liběna Rochová pro Ajeto autorka připravila ve spolupráci se sklářem Petrem Novotným.

Módní show v pražském Museu Kampa představila poslední kolekci a skleněné šperky návrhářky Liběny Rochové.

Večerní toalety se svítícími šperky Rochová poprvé představila na soutěži krásy Miss ČR. Zlatostříbrná řada je propojena s extravagantními skleněnými šperky, které mají oděvy zdobit a doplňovat. Mezi hosty byl i světoznámý režisér Robert Willson, který v Národním divadle zkouší Káťu Kabanovou. "Jsem velmi poctěna. Je to legenda," řekla autorka.

Módní show v pražském Museu Kampa. Návrhářka Liběna Rochová zde představila svou poslední kolekci a skleněné šperky

První inspirativní kolekci věnovanou prolínání oděvu se sklem nazvala autorka Homage to Glass 2008 (Pocta sklu). Původně byla určená pro galerii v New Yorku, ale premiéru měla na české výstavě Designblok 2008. V Americe se představila loni na přehlídce modelky Taťány Kuchařové. Druhou limitovanou sérii drobnějších skleněných šperků vystavovala návrhářka loni na jaře rovněž v Museu Kampa. Zájemci si je mohli pořídit například v pražském Centru současného umění Dox.

Módní show v pražském Museu Kampa. Návrhářka Liběna Rochová zde představila svou poslední kolekci a skleněné šperky

Rochová spolupracuje mimo jiné se zpěvačkou Lucii Bílou, pro níž vytvořila několik originálních modelů. V roce 1992 byla oceněna titulem Výtvarník sezony, v roce 1994 vyhrála cenu Vynikající design. Založila také studio na podporu mladých talentovaných návrhářů.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...