Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Kácovští zvýšili výstav, jejich pivu pomáhají regiony

Pivovar Hubertus v Kácově počítá se stavbou vlastní sladovny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivovar Hubertus v Kácově počítá se stavbou vlastní sladovny. | foto: Pivovar Kácov

Podnik Hubertus v Kácově loni uvařil 33 tisíc hektolitrů piva, což je o pětinu víc než v roce 2014. Pomohl hlavně jih republiky. Majitelé chtějí letos vyrobit ještě o sedm tisíc hektolitrů víc.

Podle Václava Matějky, obchodního ředitele kácovského pivovaru, zůstává hlavní odbytiště na Kutnohorsku, v Posázaví a Praze. Co se týká exportu, vedle Slovenska se Hubertus postupně dostává i na britský a švédský trh. Celkově šlo loni na export zhruba 1650 hektolitrů nepasterizovaného.

„Nicméně abychom uspokojili i vzdálenější destinace, budeme výhledově asi muset k pasterizaci přistoupit. Ovšem pouze pro exporty do vzdálenějších míst,“ plánuje Matějka. Během letoška přijdou s novou edicí lahvového piva Hubertus. „Chceme obalovou techniku kompletně vyměnit, korunkou počínaje přes vlastní brandovou láhev až po novou etiketu,“ doplňuje obchodní ředitel.

Dlouhodobější vize počítá se vznikem sladovny, dnes Kácov stejně jako většina ostatních českých a moravských menších pivovarů nakupuje důležitou surovinu v regionálních sladovnách. Kácovský podnik se proto bude muset rozrůst. I kvůli blízké řece Sázavě, která často zaplavuje sklepy. „Když je spodní ležácký sklep náhodou zaplavený a nemůžeme odtud stáčet pivo, tak máme pořád ten horní, který nám na tu dobu stačí,“ popisuje Matějka „krizový“ scénář.

Pivovar v Kácově byl založen v roce 1457, současný majitel David Hořejší areál koupil v roce 2001. Roční obrat se pohybuje kolem sta milionů korun.

,

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.